Repertuar kin Nowość Program TV

Cały świat żył akcją ratunkową w Tajlandii. Teraz powstanie film

W ostatnich tygodniach wiele osób na całym świecie w napięciu śledziło informacje napływające z Tajlandii, gdzie przeprowadzono akcję ratunkową bez precedensu, podczas której uratowano uwięzioną w jaskini grupę dzieciaków. Hollywood podłapało temat.

Informację o planach na film ogłosił szef studia Pure Flix Entertainment, Michael Scott. Był on obecny na miejscu wypadku, ponieważ akurat w tym okresie roku mieszka w Tajlandii.

Jego studio Pure Flix jest znane z produkcji filmów o tematyce chrześcijańskiej, które osiągają zaskakujący sukces w Stanach Zjednoczonych. W rozmowie z THR zdradził, że film o akcji ratunkowej w Tajlandii będzie wydany w należącej do niego firmy dystrybucyjnej Pinnacle Peak, który zajmuje się produkcjami bardziej mainstreamowymi. Zaznaczył, że ten film nie będzie mieć przesłania chrześcijańskiego. Zależy mu na tym, by stworzyć inspirującą historię.

-
-

– Niezwykle inspirująca jest odwaga i heroizm, których byłem świadkiem, więc tak, ten temat to film dla nas – powiedział w rozmowie z The Hollywood Reporter.

W nadchodzących tygodniach ma zostać wybrany scenarzysta. Budżet zamknie się w kwocie od 30 do 60 mln dolarów. Scott tłumaczy, że chce, aby zdjęcia odbyły się w Tajlandii. Wyjaśnia też, że dla niego ten film jest bardzo osobisty. Komandos, który zginął podczas akcji ratunkowej był przyjacielem jego żony.

– Tu nie chodzi tylko o stworzenie filmu, ale o uhonorowanie wszystkich ludzi, którzy pracowali przy tej akcji. Łącznie z żołnierzem, który oddał życie – wyjaśnia.

Przypomnijmy, że drużyna piłkarska z Tajlandii złożona z grupy dzieciaków i trenera została uwięziona w jaskini 23 czerwca. 10 lipca ogłoszono, że uratowano wszystkie osoby. W akcji brały udziały osoby z całego świata na czele z nurkami z Wielkiej Brytanii, Australii, Stanów Zjednoczonych i Tajlandii. Pomóc chciał nawet znany naukowiec Elon Musk, który na szybko opracował specjalną tubę podwodną do wyciągania osób nie umiejących nurkować, ale ostatecznie tego nie wykorzystano.

Data premiery nie jest znana.

Źródło: thehollywoodreporter.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

[SDCC 2018] Venom bez trzymanki –…

Na Comic-Conie w San Diego wyświetlono nowy zwiastun filmu Venom. Choć materiał nie trafił do…

Michalina Reda
-

James Gunn wydał oświadczenie. Kolejne tweety…

Po wczorajszym zwolnieniu Jamesa Gunna przez Disneya, reżyser postanowił skomentować sytuację osobiście. Wstawia się za…

Adam Siennica
-

[SDCC 2018] Godzilla i Król Ghidorah!…

Podczas panelu Warner Bros zadebiutował pierwszy zwiastun superprodukcji Godzilla: Król Potworów. Premiera w 2019 roku.

Adam Siennica
-

[SDCC 2018] Enterprise, akcja i Spock.…

Podczas San Diego Comic-Con odbył się panel 2. sezonu Star Trek: Discovery. Wyjawiono wiele szczegół…

Piotr Piskozub
-

[SDCC 2018] Sztorm idzie, ocean płonie!…

Na Comic-Conie w San Diego zaprezentowano pierwszy zwiastun filmu Aquaman, kolejnej odsłony Kinowego Uniwersum DC.

Michał Kujawiński
-

[SDCC 2018] Tom Ellis o zmianach,…

Na San Diego Comic-Con pojawił się Tom Ellis, aktor odgrywający tytułową rolę w serialu Lucyfer.…

Co o tym sądzisz?