Repertuar kin Nowość Program TV
 

Advertisement " "

 

Advertisement
 

Cały świat żył akcją ratunkową w Tajlandii. Teraz powstanie film

W ostatnich tygodniach wiele osób na całym świecie w napięciu śledziło informacje napływające z Tajlandii, gdzie przeprowadzono akcję ratunkową bez precedensu, podczas której uratowano uwięzioną w jaskini grupę dzieciaków. Hollywood podłapało temat.

Informację o planach na film ogłosił szef studia Pure Flix Entertainment, Michael Scott. Był on obecny na miejscu wypadku, ponieważ akurat w tym okresie roku mieszka w Tajlandii.

Jego studio Pure Flix jest znane z produkcji filmów o tematyce chrześcijańskiej, które osiągają zaskakujący sukces w Stanach Zjednoczonych. W rozmowie z THR zdradził, że film o akcji ratunkowej w Tajlandii będzie wydany w należącej do niego firmy dystrybucyjnej Pinnacle Peak, który zajmuje się produkcjami bardziej mainstreamowymi. Zaznaczył, że ten film nie będzie mieć przesłania chrześcijańskiego. Zależy mu na tym, by stworzyć inspirującą historię.

-
-

– Niezwykle inspirująca jest odwaga i heroizm, których byłem świadkiem, więc tak, ten temat to film dla nas – powiedział w rozmowie z The Hollywood Reporter.

W nadchodzących tygodniach ma zostać wybrany scenarzysta. Budżet zamknie się w kwocie od 30 do 60 mln dolarów. Scott tłumaczy, że chce, aby zdjęcia odbyły się w Tajlandii. Wyjaśnia też, że dla niego ten film jest bardzo osobisty. Komandos, który zginął podczas akcji ratunkowej był przyjacielem jego żony.

– Tu nie chodzi tylko o stworzenie filmu, ale o uhonorowanie wszystkich ludzi, którzy pracowali przy tej akcji. Łącznie z żołnierzem, który oddał życie – wyjaśnia.

Przypomnijmy, że drużyna piłkarska z Tajlandii złożona z grupy dzieciaków i trenera została uwięziona w jaskini 23 czerwca. 10 lipca ogłoszono, że uratowano wszystkie osoby. W akcji brały udziały osoby z całego świata na czele z nurkami z Wielkiej Brytanii, Australii, Stanów Zjednoczonych i Tajlandii. Pomóc chciał nawet znany naukowiec Elon Musk, który na szybko opracował specjalną tubę podwodną do wyciągania osób nie umiejących nurkować, ale ostatecznie tego nie wykorzystano.

Data premiery nie jest znana.

Źródło: thehollywoodreporter.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

 

 

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

The Walking Dead znów zaskakuje. 10. odcinek jest pięknym podsumowaniem poprawy jakości, w którym sama…

Ocena recenzenta:
8
Wiktor Fisz
-

Doom Patrol: sezon 1, odcinek 1…

Kolejna telewizyjna historia o superbohaterach. Tego właśnie świat potrzebuje. A co powiecie na opowieści o…

Ocena recenzenta:
8
Piotr Piskozub
spoilery
-

Shazam! – herosów i złoczyńców będzie…

Do sieci trafiły zdjęcia zabawek promujących film Shazam! - potwierdzają one, że na ekranie zobaczymy…

Piotr Piskozub
-

MCU, X-Men i nie tylko. Marvel…

Na konwencie Toy Fair 2019 Marvel pokazał całą serię zabawek związanych z MCU, X-Men i…

Michalina Reda
breaking
-

Punisher i Jessica Jones skasowane. Koniec…

Punisher i Jessica Jones to seriale, które zostały oficjalnie skasowane przez Netflixa. Nie będzie nowych…

Dawid Muszyński
-

Odwróceni. Ojcowie i Córki: odcinek 1…

Po 12 latach Odwróceni wracają. Czy jest to powrót na miarę pierwszego sezonu? Przeczytajcie naszą…

Ocena recenzenta:
8

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.