Repertuar kin Nowość Program TV

Cały świat żył akcją ratunkową w Tajlandii. Teraz powstanie film

W ostatnich tygodniach wiele osób na całym świecie w napięciu śledziło informacje napływające z Tajlandii, gdzie przeprowadzono akcję ratunkową bez precedensu, podczas której uratowano uwięzioną w jaskini grupę dzieciaków. Hollywood podłapało temat.

Informację o planach na film ogłosił szef studia Pure Flix Entertainment, Michael Scott. Był on obecny na miejscu wypadku, ponieważ akurat w tym okresie roku mieszka w Tajlandii.

Jego studio Pure Flix jest znane z produkcji filmów o tematyce chrześcijańskiej, które osiągają zaskakujący sukces w Stanach Zjednoczonych. W rozmowie z THR zdradził, że film o akcji ratunkowej w Tajlandii będzie wydany w należącej do niego firmy dystrybucyjnej Pinnacle Peak, który zajmuje się produkcjami bardziej mainstreamowymi. Zaznaczył, że ten film nie będzie mieć przesłania chrześcijańskiego. Zależy mu na tym, by stworzyć inspirującą historię.

-
-

– Niezwykle inspirująca jest odwaga i heroizm, których byłem świadkiem, więc tak, ten temat to film dla nas – powiedział w rozmowie z The Hollywood Reporter.

W nadchodzących tygodniach ma zostać wybrany scenarzysta. Budżet zamknie się w kwocie od 30 do 60 mln dolarów. Scott tłumaczy, że chce, aby zdjęcia odbyły się w Tajlandii. Wyjaśnia też, że dla niego ten film jest bardzo osobisty. Komandos, który zginął podczas akcji ratunkowej był przyjacielem jego żony.

– Tu nie chodzi tylko o stworzenie filmu, ale o uhonorowanie wszystkich ludzi, którzy pracowali przy tej akcji. Łącznie z żołnierzem, który oddał życie – wyjaśnia.

Przypomnijmy, że drużyna piłkarska z Tajlandii złożona z grupy dzieciaków i trenera została uwięziona w jaskini 23 czerwca. 10 lipca ogłoszono, że uratowano wszystkie osoby. W akcji brały udziały osoby z całego świata na czele z nurkami z Wielkiej Brytanii, Australii, Stanów Zjednoczonych i Tajlandii. Pomóc chciał nawet znany naukowiec Elon Musk, który na szybko opracował specjalną tubę podwodną do wyciągania osób nie umiejących nurkować, ale ostatecznie tego nie wykorzystano.

Data premiery nie jest znana.

Źródło: thehollywoodreporter.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

 

 

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Kto rządzi w Hollywood? Oto najbardziej…

Najważniejsza dla MCU osoba, Kevin Feige, znalazł się w czołówce zestawienia najpotężniejszych postaci branży rozrywkowej…

Michalina Reda
breaking
-

Joaquin Phoenix jako Joker! Zobacz aktora…

Joaquin Phoenix gra Jokera i wiemy już, jak będzie wyglądał w pełnej charakteryzacji. Zobaczcie oficjalne…

Michalina Reda
-

Najciekawsze plakaty minionego tygodnia. Zobacz galerię

W ostatnich dniach w sieci opublikowano kolejne plakaty promujące nadchodzące filmy i seriale. Oto najciekawsze…

Piotr Piskozub
Plotka
-

Arrowverse – znamy już głównego złoczyńcę…

Wygląda na to, że w tegorocznym crossoverze seriali Arrowverse może pojawić się ikoniczny złoczyńca z…

Norbert Zaskórski
-

Dlaczego Złoty Klakier 2018 został odwołany?…

Złoty Klakier 2018 to nagroda przyznawana co roku na festiwalu filmowym w Gdyni dla najdłużej…

Michalina Reda
-

Daredevil – pierwsze zdjęcia z 3.…

Po teaserach i plakatach przyszedł czas na pierwsze zdjęcia z 3. sezonu serialu Daredevil. Zobaczcie…

Co o tym sądzisz?