Czy Anihilacja to dobry film? Oto pierwsze recenzje krytyków

W sieci pojawiły się pierwsze opinie amerykańskich krytyków, którzy mieli okazję obejrzeć film Anihilacja z Natalie Portman w roli głównej, który w marcu trafi na platformę Netflix. Czego możemy się spodziewać?

W sieci pojawiły się pierwsze opinie amerykańskich krytyków, którzy mieli okazję obejrzeć film Anihilacja z Natalie Portman w roli głównej, który w marcu trafi na platformę Netflix. Czego możemy się spodziewać?

Michał Kujawiński
Michał Kujawiński

W sieci pojawiły się już pierwsze recenzje filmu Annihilation. Na chwilę obecną w serwisie Rotten Tomatoes widnieje 92 opinii pozytywnych i jedynie 10 negatywnych, co daje filmowi 90% ocen pozytywnych (średnia - 7,8/10). Krytycy zwracają uwagę, że jest to produkcja z niezwykle sprawnie poprowadzoną historią i znakomitym zakończeniem. Udało się także po mistrzowsku połączyć wiele gatunków takich jak science fiction, thriller i horror, a także wpleść w to wszystko niezwykle ciekawą intrygę. Niemal wszyscy są zdania, że reżyser widowiska Alex Garland stanął na wysokości zadania i dostarczył odważny, dojrzały, piękny i momentami szokujący film. Przeczytajcie fragmenty recenzji:

Variety - Peter Debruge

Anihilacja osiąga wszystko to, czego wymagamy od kina gatunkowego. Jesteśmy tym absolutnie zachwyceni. Film jest zarówno intensywny jak i przerażający, a do tego także piękny wizualnie.

The Hollywood Reporter - Todd McCarthy

Finał filmu dostarcza obfite ilości krwi, wnętrzności i napięcia. Oprócz interesującej narracji Anihilacja zaskakuje także ogromną ilością niespodzianek.

CinemaBlend

Anihilacja jest doskonałym dowodem na to, jak ważna jest w filmie praca reżysera, który jest wizjonerem - nie tylko tworzy świat, w który momentalnie wsiąkasz, ale także jest na tyle fascynujący, że będziesz chciał go poznać jeszcze bliżej. Od ostatniego filmu Gerlanda Ex Machina minęło sporo czasu, ale udowodnił, że było warto czekać.

USA Today - Brian Truitt

Jego debiut fabularny Ex Machina pokazał Gerlanda jako niezwykłego wizjonera i świetnego twórcę sci-fi. W Anihilacji podejmuje kolejny krok dotykając motywu zagłady. Niektórzy widzowie będą zapewne krytykować ten film za jego śmiałość, inni mogą uznać go za bardziej szalony film od Mother!. Jedno jest pewne - to całkowicie dziwaczna opowieść, która pozostawi wam w głowach trwały ślad, dając przy tym ogromną satysfakcję.

Entertainment Weekly - Leah Greenblatt

Wspaniała, niesamowicie niepokojąca wizualna uczta, przeplatana szokującymi momentami i metafizyczną siłą.

Metro

Ci z was, którym dane będzie zobaczyć ten majestatyczny, poruszający i oszałamiający swą wizją świat, szybko powrócicie do niego jeszcze nie jeden raz.

The Mary Sue

Pojawiło się kilka interesujących pomysłów na ciekawe science-fiction, ale nie były one w stu procentach wykorzystane. Film jako całość zawodzi. Opowiedział nam historię, ale nie wyjaśnił, dlaczego. Co Gerland próbował właściwie powiedzieć tym filmem? Naprawdę nie wiem.  

Deadline

Elementy zagłady przypominały mi takie filmy jak Obcy, Arrival i takie, w których wyprawa przenosi się w nieznane, aby odkryć tajemnice, które mogą uratować ludzkość. Jest to o tyle fascynujące, że główna bohaterka jest fantastyczną osobą pełną intelektu i emocji dostarczając nam wszystkiego, czego oczekujemy od tego gatunku.

Bohaterką filmu Annihilation jest Lena, biolożka i była żołnierka, która próbuje rozwikłać tajemnicę zaginięcia swojego męża i wyrusza na misję w głąb Strefy X. Jest to nieprzyjazny i tajemniczy obszar rozciągający się wzdłuż amerykańskiego wybrzeża. Na miejscu członkinie ekspedycji odkrywają przedziwne krajobrazy i spotykają zmutowane stworzenia, coraz głębiej wkraczając w piękny i niebezpieczny świat, który zagraża ich życiu i wpływa na ich umysły.

Źródło: comickbook.com/ zdjęcie główne: Netflix

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV