Przeczytaj w weekend

E-Sport: Schalke 04 kupuje drużynę League of Legends

Piłkarska drużyna z Niemiec - FC Schalke 04 Gelsenkirchen inwestuje w rozgrywki esportowe. Klub stał się właścicielem drużyny Elements, która rywalizuje w turniejach League of Legends.

Piłkarska drużyna z Niemiec - FC Schalke 04 Gelsenkirchen inwestuje w rozgrywki esportowe. Klub stał się właścicielem drużyny Elements, która rywalizuje w turniejach League of Legends.

Marcin Rączka

Marcin Rączka

Informacja o kupnie drużyny Elements pojawiła się na oficjalnej stronie drużyny piłkarskiej FC Schalke 04. Czytamy w niej, że niemiecki klub postanowił zaistnieć w świecie gier komputerowych, a szczególnie w grze League of Legends, która ma co miesiąc 67 mln aktywnych graczy.

Czytaj także: E-Sport w TVP. Telewizja Polska zapowiada transmisje z turniejów

- Zaobserwowaliśmy, że esport stał się w ostatnich latach bardzo profesjonalny, co dodatkowo potwierdza rozwój struktur w League of Legends oraz w League of Legends Champioship Series - napisano na oficjalnej stronie klubu.

Szczegóły na temat transakcji mają zostać przedstawione na konferencji prasowej już 19 maja. Poniżej publikujemy zdjęcie członków Elements w nowych barwach, który rozgrywki w LCS EU rozpoczną 2 czerwca.

E-Sport
Fot. FC Schalke 04

Źródło: Cybersport / Fot. FC Schalke

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV