Egmont zdradza komiksowe premiery na przyszły rok. Jest Moon Knight i Infinite Crisis

Moon Knight, Spider-Man 2099 czy Briggs Land - to tylko niektóre z zapowiedzi Egmont na przyszły rok. Dla fanów komiksów wydawnictwo przygotuje około 200 propozycji.

Moon Knight, Spider-Man 2099 czy Briggs Land - to tylko niektóre z zapowiedzi Egmont na przyszły rok. Dla fanów komiksów wydawnictwo przygotuje około 200 propozycji.

Patrycja Zduńska

Patrycja Zduńska

Na sam początek coś dla fanów Marvela. W tej propozycji odnajdą się zarówno zwolennicy klasyki, jak i nowości. Premierowo w naszym kraju ukaże się seria Moon Knight. Jest to historia Marca Spectora, który stara się zapomnieć o barbarzyńskiej przeszłości, wcielając się w coraz to inne postaci. Złoczyńca, który do tej pory działał w bezlitosnej bandzie Bushmana, teraz zajmuje się wymierzaniem sprawiedliwości. Niełatwo jednak jest zwalczyć w sobie cienie przeszłości, dlatego też skonfliktowana wewnętrznie postać głównego bohatera zachęcająco zapowiada serię Marvela. Kolejne premierowa propozycje z tego cyklu to - Spider-Man 2099, czyli człowiek-pająk z przyszłości. Głównym bohaterem jest Miguel O'Hara, nieprzeciętnie zdolny chłopak, który próbuje stworzyć nową generację żołnierzy o super mocach, ale ostatecznie sam zamienia się w człowieka - pająka. W przyszłym roku ukażą się także komiksy z eventu Axis. Natomiast dla fanów nieco bardziej tradycyjnych scenariuszy wydawnictwo proponuje kontynuację serii Marvel Klasyka, a w jej ramach chociażby tytuł - Spider-Man/Black Cat: The Evil That Men Do.

Spider-Man 2099
Źródło: Marvel

Do absolutnych nowości zaliczyć trzeba także Briggs Landtytuł autorstwa Brian Wood i Macha Chatera. Tytułowa kraina to sto mil kwadratowych pustyni w Stanach Zjednoczonych, gdzie działa sekretny ruch secesjonistyczny, w którym władzę przejmuje Grace Briggs. Jej rządy mogą doprowadzić nie tylko do rozłamy w rodzinie Briggs , ale także do upadku krajowej władzy. W ramach współpracy z wydawnictwem Dark Horse w drugiej połowie roku ma ukazać się pierwszy tom o Conanie z klasycznego runu Kurt Busiek .

Briggs Land - okładka
Źródło: Dark Horse

Dla polskich czytelników zapowiedziano też nowe wydania komiksów Marvano - La Brigade Juive, w którym będzie można przeczytać o żydowskich żołnierzach, walczących z nazistami w czasie II  wojny światowej, oraz zbiorczy tom przygód Cliftona - zabawnego pułkownika MI5.

Z oferty wydawnictwa Vertigo pojawią się Transmetropolitan oraz 100 naboi. A to najprawdopodobniej jeszcze nie koniec. Egmont nie wyklucza szerszej współpracy z amerykańską firmą, więc tytułów z Vertigo może pojawić się więcej.

Sporo tytułów przygotowano także dla fanów komiksów DC. Na polskim rynku już pojawiła się seria DC Odrodzenie, powróci także cykl DC Deluxe. Jest to oferta dla wszystkich fanów takich historii jak - Batman and the Monster Men, Infinite Crisis lub Planetary - opowieść o organizacji, która odkrywa tajemnice historii świata, śledzący przy okazji takie fenomeny jak - potwory, kosmici i nadludzie. Kontynuowane będą serie - Catwoman oraz Wonder Woman.

Planetary - okładka
Źródło: DC Comics

Przyszły rok to również zapowiedziana data premiery dwutomowego wydania niepublikowanych dotąd historii o Jonce, Jonku i Kleksie autorstwa Szarloty Pawel oraz jednotomowa antologia prac Waldemara Andrzejewskiego, które fani komiksów na pewno kojarzą z takich tytułów jak - Księga dżungli lub Tam gdzie Słońce zachodzi seledynowo.

Źródło: materiały prasowe/ fot. materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV