Przeczytaj w weekend

Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda – ukazał się oryginalny scenariusz

Oryginalny scenariusz do filmu Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda to kolejna pozycja, którą fani świata wykreowanego przez J.K. Rowling powinni mieć w swojej kolekcji.

Oryginalny scenariusz do filmu Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda to kolejna pozycja, którą fani świata wykreowanego przez J.K. Rowling powinni mieć w swojej kolekcji.

Nakładem wydawnictwa Media Rodzina, które od lat wydaje na polskim rynku książki ze świata Harry'ego Pottera, ukazała się pozycja Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda. Scenariusz oryginalny. Z tej okazji wydawca organizuje w najbliższą sobotę imprezę premierową w Warszawie. Szczegóły znajdziecie tutaj.

Scenariusz wydany w postaci książkowej stanowi pełną wersję scenariusza filmu Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald autorstwa J.K. Rowling, z podaniem obsady oraz ekipy postaci i magicznych stworzeń znanych z poprzedniej części, jak również zupełnie nowych.

Fantastyczne zwierzęta. Zbrodnie Grindelwalda. Scenariusz oryginalny - okładka
Źródło: Media Rodzina

Nawiązując do wydarzeń, które ukształtowały świat czarodziejów, fabuła scenariusza, doskonale znana fanom książek o Harrym Potterze, z pewnością przemówi do każdego kinomana i czytelnika. W pierwszym – z cyklu pięciu – filmie pt. Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć akcja toczy się w Nowym Jorku. W drugim – przenosi się z Nowego Jorku do Paryża.

Film Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć kończy się tym, jak Newt Skamander w Nowym Jorku pomaga zdemaskować i schwytać osławionego czarnoksiężnika Gellerta Grindelwalda. Ten spełnia swą groźbę i ucieka, postanawiając zgromadzić nowych zwolenników swojej sprawy — wyniesienia czarodziejów ponad wszystkie niemagiczne istoty.

Aby pokrzyżować plany Grindelwalda, Albus Dumbledore poprosi o pomoc byłego ucznia, Newta, który podejmie się schwytania czarnoksiężnika nieświadom niebezpieczeństw, z którymi przyjdzie mu się zmierzyć. Misja stanie się sprawdzianem miłości i lojalności w coraz bardziej podzielonym świecie czarodziejów.

Źródło: Media Rodzina / fot. Warner Bros

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV