Frostpunk - data premiery na konsolach ujawniona. Kiedy zagramy na PS4 i Xboksie One?

Frostpunk trafi na konsole jeszcze w tym roku. Dokładna data premiery na PlayStation 4 i Xboksie One została ujawniona. Jest też nowy zwiastun.

Frostpunk trafi na konsole jeszcze w tym roku. Dokładna data premiery na PlayStation 4 i Xboksie One została ujawniona. Jest też nowy zwiastun.

Paweł Krzystyniak
Paweł Krzystyniak

Frostpunk to gra od ekipy 11bit Studios, w której gracze nad postapokaliptyczną osadą i jej mieszkańcami. Istotną rolę odgrywa tutaj nie tylko stawianie kolejnych budynków, ale też i podejmowanie trudnych decyzji, które nie pozostają bez wpływu na społeczeństwo i jego stosunek do nas. Produkcja ta zadebiutowała w kwietniu 2018 roku na pecetach, a jeszcze w tym roku trafi również na konsole.

Teraz twórcy ujawnili dokładną datę - cyfrowa wersja Frostpunk na PlayStation 4 i Xboksa One dostępna będzie od 11 października. Nieco dłużej trzeba będzie poczekać na wydanie pudełkowe, to zadebiutuje tydzień później, a więc 18 października. 

Opublikowano też nowy zwiastun.

Od początku wiedzieliśmy, że chcemy przenieść Frostpunka na konsole. Jednocześnie nie chcieliśmy, bo to był po prostu port. Zależało nam, by grający we Frostpunka na konsolach gracze czuli jakby było to produkt stworzony od podstaw z myślą o tych platformach. Dlatego praktycznie każdy element gry zaprojektowaliśmy od nowa tak, by jak najbardziej intuicyjnie działał z kontrolerami. Oprócz zmian w interfejsie użytkownika, w grze mamy ekspresowe menu z szybkim dostępem do najistotniejszych akcji, łatwe w użytku koła wyboru, ułatwiający precyzyjne budowanie widok z góry, powiększone ikony i wiele innych. Wierzymy, że Frostpunk będzie nowym benchmarkiem dla gatunku strategii na Xbox One i PlayStation 4 - mowi Senior Lead Designer gry, Jakub Stokalski.

Źródło: informacja prasowa / fot. 11bit Studios

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV