Godzilla 2: Król potworów niczym Obcy 2? Nowe szczegóły filmu
Wygasło embargo na relacje z planu filmu Godzilla 2: Król potworów. Z różnych wywiadów poznajemy nowe informacje.
Wygasło embargo na relacje z planu filmu Godzilla 2: Król potworów. Z różnych wywiadów poznajemy nowe informacje.
Godzilla: King of the Monsters to bezpośrednia kontynuacja filmu Godzilla z 2014 roku - w związku z tym, w wywiadach przede wszystkim reżyser i scenarzysta Mike Dougherty był pytany o porównanie do poprzednika. Użył porównania na przykładzie serii Obcy - jeżeli pierwszy Godzilla to Alien, to jego film to Aliens. Reżyser zapowiada, że będzie w tym więcej horroru, grozy i powagi. Twierdzi jednak, że w odpowiednim momencie wprowadza humor i chce dawać widzom frajdę. Uważa, że Obcy 2 w porównaniu do swojego poprzednika był bardziej rozrywkowy i miał trochę scen humorystycznych.
Dougherty tłumaczy, że jego superprodukcja oparta jest na grupie postaci, a skupia się na działaniach organizacji Monarch. Poprzednik był historią o Brodym i jego powrocie do rodziny. Dlaczego Monarch jest w centrum fabuły?
Tłumaczy, że film opiera się na prostym koncepcie: Ziemia należy do potworów. Tytani, jak i w fabule nazwał, są pierwszymi bogami, w których ludzie wierzyli. Chce zatem stworzyć mitologiczny, a wręcz biblijny klimat wokół tych olbrzymów. Pomimo wszystko zamierza jednak trzymać się oryginalnej genezy i nie zmieniać tego, kim dany potwór jest - zależy mu, by patrząc na niego, widz miał wrażenie, że jest to coś mitologicznego, a wręcz boskiego.
Podczas tworzenia Mothry i Rodana, reżyserowi zależało na tym, by nie byli to Tytani zwyczajni - czyli by nie byli po prostu większą ćmą i dinozaurem. Zadaje pytanie: co zrobiłby dawny człowiek, widząc taką istotę? Czy pomyślałby, że to bóg? Wszystkie potwory - na czele z omawianym Rodanem i Mothrą - muszą mieć swój unikalny wygląd, mówiący o tym, że to Tytani, a nie coś zwyczajnego. Pod kątem pokazywania potworów i tworzenia ujęć, reżyser opiera się na realistycznym podejściu. Podobały mu się ujęcia, które mógł nakręcić człowiek będący w tym właśnie miejscu. Jego zdaniem takie poczucie realności i wagi to duża zaleta, której brakuje współczesnym blockbusterom.
Reżyser obiecuje fanom, że traktuje zadanie bardzo poważnie. Sam jest wielbicielem Godzilli od dzieciaka. Wspomniał w rozmowie, że wrócił do domu, by znaleźć starą Biblię. Na jednej z kart był obrazek upadku Jerycha, do którego w młodości domalował Godzillę. Wyjaśnia też, że Toho ma określone zasady co do ryków potworów, więc nawet pomimo jakichś drobnych uaktualnień, wszystkie będą brzmieć w charakterystyczny sposób, tak jak w japońskich filmach.
O'Shea Jackson Jr. w rozmowie z ComicBook opowiada, że sam jest fanem od dziecka. Cieszy się, że nie zdecydowano się na wprowadzenie Gigana, bo jego zdaniem to najstraszniejszy przeciwnik Godzilli i ma nadzieję, że go nie zobaczymy. Osobiście liczy na Mecha-Godzillę w przyszłości. Wyjaśnia, że gdy potwory siały zniszczenie, a bohaterowie musieli na nie reagować, odgrywał ich ryki na planie.
Kiedy rozgrywa się fabuła filmu? Dougherty zdradza, że w fikcyjnym świecie minęło tyle samo czasu, co w rzeczywistym, więc pięć lat po wydarzeniach z widowiska z 2014 roku.
A co powiedział o głównym złym, czyli jaki będzie Król Ghidorah?
Okazuje się, że w filmie pojawi się też tajemnicza grupa najemników w roli czarnych charakterów. To właśnie im przewodzi prawdopodobnie postać grana przez Charles Dance. Producent Alex Garcia tłumaczy, że to oni rozpoczynają konflikt z Rodanem, który kończy się pościgiem (sceny ze zwiastuna). Powietrzna gonitwa ma być bardzo widowiskowa.
Reżyser potwierdza, że rozmawiał z Jordan Vogt-Roberts (Kong: Skull Island) oraz Gareth Edwards (Godzilla z 2014), by wizja na dalszy ciąg uniwersum była spójna. Spotkał się też Adam Wingard, który obecnie kręci Godzilla vs Kong, by przedstawić mu wszystkie detale zasad i wizji na uniwersum.
Zdradzono również, że film będzie kopalnią popkulturowych easter eggów. Podejście do wprowadzania smaczków rozpoczęto w uniwersum w Kong: Wyspa czaszki i zdecydowano się je kontynuować. Potwierdzono nawiązania do The Thing, serialu Rick and Morty, Jaws i innych dzieł popkultury.
Na temat potworów, walk i innych scen nie wyjawiono informacji, bo twórcy uznali je za spoilerowe. Premiera światowa w maju.
Źródło: comicbook.com / zdjęcie główne: materiały prasowe
Dzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1962, kończy 62 lat
ur. 1968, kończy 56 lat
ur. 1988, kończy 36 lat
ur. 1980, kończy 44 lat
ur. 1965, kończy 59 lat