Gotham – producent o wątpliwościach związanych z Jokerem i kolejnym sezonie

Czy doczekaliśmy się wreszcie prawdziwego Jokera w serialu Gotham? Nie do końca możemy mieć pewność, o czym informuje jeden z producentów serialu.

Czy doczekaliśmy się wreszcie prawdziwego Jokera w serialu Gotham? Nie do końca możemy mieć pewność, o czym informuje jeden z producentów serialu.

Michał Kujawiński

Michał Kujawiński

Tagi:  gotham 

Przez wiele odcinków sugerowano, że Jerome Valeska (Cameron Monaghan) jest Jokerem w serialu Gotham. Ostatecznie tak się nie stało. W poprzednim odcinku serialu zaprezentowano natomiast scenę, w której jego brat bliźniak, Jeremiah stawał się prawdziwym Jokerem, którego znamy. Czy aby na pewno? Głos w tej sprawie zabrał producent wykonawczy serialu, Danny Cannon.

Twórca w jednym z wywiadów zapowiedział, że Jeremiah nie zostanie nazwany Jokerem, ani tym bardziej nikt nie potwierdzi, że to jest rzeczywiście znany z komiksów największy wróg Batmana. Cannon zwraca uwagę, że serial powstawał z myślą o pokazaniu świata, który potrzebowałby kogoś takiego jak Batman. Dlatego od zawsze skupiali się na odpowiednim nakreśleniu historii złoczyńców. Nie oznacza to jednak, że doczekaliśmy się zobaczenia genezy Jokera.

Danny Cannon wypowiedział się także o kolejnym sezonie. Zapowiedział m.in., że wydarzenia z finału 4. sezonu będą tak drastyczne, że zmienią całkowicie nie tylko miasto Gotham, ale także sam serial.

Tak jak powiedziałem, katastrofalne wydarzenia, które mają miejsce w trzech ostatnich odcinkach, zmienią nie tylko Gotham. Zmieni to oblicze serialu na zawsze, który w 5. sezonie przypominać będzie zupełnie inną produkcję.

19. odcinek 4. sezonu zadebiutuje już 19 kwietnia.

Źródło: heroichollywood.com/ zdjęcie główne: DC Comics

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV