Przeczytaj w weekend

Gra o tron - 5. odcinek bije rekord oglądalności. Recenzje coraz słabsze

Gra o tron w 8. sezonie dzieli widzów, ale nie zmienia to nic w kwestii popularności. Przedostatni odcinek serialu pobił rekord.

Gra o tron w 8. sezonie dzieli widzów, ale nie zmienia to nic w kwestii popularności. Przedostatni odcinek serialu pobił rekord.

Adam Siennica

Adam Siennica

Tagi:  Gra o tron 

Gra o tron osiągnęło znakomity wynik w 5. odcinku Na żywo w HBO oglądało go 12,5 mln widzów. Jest to rekord serialu. Poprzedni należał do finału 7. sezonu i wynosił 12,1 mln widzów.

Biorąc pod uwagę wszystkie platformy, w których odcinek jest dostępny to także jest rekord w wysokości 18,4 mln widzów. Poprzedni należał do 3. odcinka sezonu - 17,8 mln widzów.

Wszystko więc wskazuje na to, że finał 8. sezonu pobiło kolejne rekordy.

Najwyraźniej nie wpływają na to coraz gorsze recenzje. Pierwsze dwa odcinki były oceniane na standardowym wysokim poziomie Gry o tron. Spadek nastąpił w kontrowersyjnym trzecim odcinku. Natomiast dwa ostatnie według Rotten  Tomatoes spadły poniżej progu świeżości. Są to odpowiednio 57% i 47%, czyli tym samy to jedyne odcinki, które spadły poniżej 60%. Czy ostatni odcinek zmieni tę tendencję?

Fani wzięli scenę z 5. odcinka z Aryą i zmienili w niej muzykę. Czy teraz jest inny klimat? Sprawdźcie sami:

Jest też zwiastun dokumentu o serialu:

null.

Źródło: deadline.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV