Przeczytaj w weekend

Hanna Dunowska nie żyje. Aktorka i prezenterka miała 60 lat

W wieku 60 lat zmarła aktorka i prezenterka telewizyjna, Hanna Dunowska.

W wieku 60 lat zmarła aktorka i prezenterka telewizyjna, Hanna Dunowska.

Michalina Reda
Michalina Reda
Tagi:  hanna dunowska 

Hanna Dunowska to aktorka filmowa i telewizyjna. Swoją karierę rozpoczynała w latach 80., jeszcze w trakcie nauki w Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie - jej pierwszą poważną rolą była rola Ewy w filmie pełnometrażowym Czułe miejsca. Do innych znanych produkcji z jej udziałem należą między innymi seriale Pan na Żuławach, Dom, Gorzka milosc, Barwy szczęścia czy Przyjaciółki oraz filmy Bez końca czy Siedem elementów.

Znaczną część kariery Dunowska spędzała także na deskach teatrów - występowała między innymi w sztukach Król Jerzy, Rewolwer, Niebezpieczne związki czy Oskarżony Dymitr Karamazow. Grała w teatrach w całej Polsce - w tym w Teatrze Nowym im. Gustawa Morcinka w Zabrzu, w Teatrze Polskim w Bielsku-Cieszynie, a także w Teatrze Narodowym w Warszawie.

W późniejszych latach Dunowska objęła także stanowisko prezenterki kanału Polonia 1, skąd prawdopodobnie kojarzy ją duża część widzów. W latach 90. prowadziła także program rozrywkowy Czar par, gdzie w roli prowadzącego towarzyszył jej Krzysztof Ibisz.

Aktorka zmarła 1 sierpnia w wieku 60 lat. Oficjalna przyczyna śmierci nie została ujawniona.

Źródło: kultura.onet.pl / zdjęcie główne: You/Tube/STUDIO - VTV1

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV