Przeczytaj w weekend

Huawei MateBook – nowe laptopy przystosowane do współpracy ze smartfonem

Zazwyczaj premiery nowych laptopów nie są zbyt emocjonującym wydarzeniem. Ale najświeższe MateBooki wyróżnią się na tle konkurencji.

Zazwyczaj premiery nowych laptopów nie są zbyt emocjonującym wydarzeniem. Ale najświeższe MateBooki wyróżnią się na tle konkurencji.

Emil Borzechowski
Emil Borzechowski
Tagi:  laptop 

Sankcje USA mogły uderzyć w smartfonowy segment Huaweia i odciąć firmę od oprogramowania Google, ale w kategorii laptopów korporacja nadal może na równi rywalizować z konkurencją. 3 lutego 2019 roku do sprzedaży trafią nowe komputery z linii MateBook D z Windowsem 10 na pokładzie, które z dużym prawdopodobnieństwem spotkają się z ciepłym przyjęciem ze strony klientów.

Laptopy Huawei MateBook D 14 oraz MateBook D 15 wyposażono w oprogramowanie, które polubią ci użytkownicy, którzy podczas pracy na komputerze często zaglądają do swojego telefonu. Sprzęt ma bowiem wbudowany moduł NFC, który pozwala błyskawicznie sparować smartfona z systemem operacyjnym laptopa. Dzięki funkcji OneHope sklonujemy ekran urządzenia mobilnego i wyświetlimy go w windowsowym okienku.

Ale OneHope to coś więcej niż tylko możliwość wyświetlania ekranu smartfona w laptopie. Za pomocą tego narzędzia przejmiemy pełną kontrolę nad telefonem i będziemy mogli obsługiwać go z poziomu Windowsa. Pozwoli to np. błyskawicznie przerzucać pliki między urządzeniami, przeciągając je z jednego okienka do drugiego, tak jakbyśmy kopiowali je pomiędzy różnymi folderami w Windowsie czy prowadzić konwersację SMS-ową.

Niestety OneHope ma pewną jedną wadę – współpracuje wyłącznie z telefonami od Huawei pracującymi pod kontrolą nakładki EMUI 10. Z jednej strony to dość zmyślny krok, gdyż może zachęcić klientów zainteresowanych nowymi MateBookami do przesiadki na telefony korporacji, z drugiej zaś odcina od narzędzia spore grono potencjalnych użytkowników.

Do pracy i oglądania filmów w plenerze

Oba MateBooki wyposażono także w matowy wyświetlacz FullView pracujący w rozdzielczości 1080p. Taką matrycę docenią zarówno pracownicy biurowi, jak i ci wszyscy, którzy chcieliby oglądać filmy na laptopowym ekranie w plenerze. Matowa matryca zapobiega powstawaniu oślepiających refleksów, dzięki czemu nawet w pełnym słońcu można z powodzeniem urządzić sobie maraton serialowy. Sam ekran jest także bardzo smukły, ramka wokół wyświetlacza 14-calowego modelu ma tylko 4,8 mm szerokości, zaś wokół 15,6-calowego – 5 mm.

Mobilny charakter obu sprzętów podkreśla również kilka innych elementów. Mniejszy model waży 1,38 kg, zaś większy 1,53 kg. Ponadto oba sprzęty wyposażono w dość pojemne baterie. Ta w MateBooku D 14 na jednym ładowaniu przepracuje do 8 godzin, a w większym do 6 godzin. Projektanci zadbali także o bezpieczeństwo użytkowników i wyposażyli sprzęt w czytnik linii papilarnych zintegrowany z przyciskiem zasilania.

Jeśli zaś chodzi o podzespoły, to mamy tu do czynienia z platformą opartą o procesor AMD Ryzen 5 3500U wsparty układem graficznym Radeon Vega 8 oraz 8 GB pamięci RAM. Oba komputery ładuje się za pośrednictwem szybkiej ładowarki USB-C, dzięki czemu w kryzysowych sytuacjach możemy naładować je za pośrednictw klasycznej ładowarki smartfonowej albo powerbanku.

Huawei MateBook D 14 oraz Huawei MateBook D 15 trafią do przedsprzedaży w rekomendowanych cenach 2999 zł i 2799 zł. Przedsprzedaż potrwa od 27 stycznia do 2= lutego, a pierwsi klienci otrzymają w prezencie słuchawki Huawei FreeBuds 3. Z promocji skorzystają także ci użytkownicy, którzy zakupią sprzęt już po jego premierze, do 23 lutego.

Źródło: Informacja prasowa

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Olga Bołądź

Olga Bołądź

ur. 1984, kończy 36 lat

Krzysztof Łukaszewicz

Krzysztof Łukaszewicz

ur. 1976, kończy 44 lat

Daisy Bevan

Daisy Bevan

ur. 1992, kończy 28 lat

Joss Ackland

Joss Ackland

ur. 1928, kończy 92 lat

Antonio Sabato Jr.

Antonio Sabato Jr.

ur. 1972, kończy 48 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV