Przeczytaj w weekend

Jaki będzie film na podstawie Space Invaders? Scenarzysta wyjaśnia

Greg Russo pracuje nie tylko nad ekranizacją Mortal Kombat, ale też nad filmem na podstawie Space Invaders. Scenarzysta ujawnił kilka nowych informacji.

Greg Russo pracuje nie tylko nad ekranizacją Mortal Kombat, ale też nad filmem na podstawie Space Invaders. Scenarzysta ujawnił kilka nowych informacji.

Paweł Krzystyniak
Paweł Krzystyniak

Greg Russo ma ostatnio ręce pełne roboty i pracuje nad scenariuszami do filmów na podstawie popularnych gier - Resident Evil, Mortal Kombat oraz... Space Invaders. O tym, że ta ostatnia produkcja dowiedzieliśmy się około miesiąca temu, a teraz do sieci trafiło kilka nowych informacji.

Russo w rozmowie z serwisem Comicbook.com zdradził, że prace nad scenariuszem są na wczesnym etapie, ale projekt jest dla niego istotny. Jak mówi, Space Invaders było dla niego pierwszą grą i spędził z nią naprawdę dużo czasu w młodości. 

To coś, nad czym dopiero zacząłem pracować. Space Invaders było pierwszą grą, w jaką grałem. Mój ojciec przyniósł do domu Atari 2600 kiedy nie mieliśmy zbyt wielu pieniędzy. To było naprawdę ekscytujące mieć Atari 2600, a Space Invaders było jedyną grą, którą posiadaliśmy. Grałem w to naprawdę sporo

Scenarzysta zdradza również, że film Space Invaders nie będzie przypominał innych produkcji o inwazjach z kosmosu.

Nie chciałem brać tego pod uwagę, jeśli nie mógłbym wnieść do tego czegoś nowego. Jeśli nie znalazłbym sposobu na przekroczenie oczekiwań odnośnie tego, to nie byłbym tym zainteresowany. Usiadłem więc nad tym przez dłuższy czas, zajęło mi to około sześciu miesięcy i udało mi się wpaść na pomysł, by zrobić to w interesujący sposób. Jeśli zobaczycie zwiastun to pomyślicie sobie: "cholera, nigdy bym na to nie wpadł". To naprawdę świetny sposób na podejście do tej marki.

Źródło: comicbook.com / fot. youtube.com

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV