Mortal Kombat jak MCU? Scenarzysta filmu o szansie na kontynuacje i seriale

Greg Russo, scenarzysta Mortal Kombat, wypowiedział się na temat szans na stworzenie większego i spójnego uniwersum w stylu MCU.

Greg Russo, scenarzysta Mortal Kombat, wypowiedział się na temat szans na stworzenie większego i spójnego uniwersum w stylu MCU.

Paweł Krzystyniak
Paweł Krzystyniak
Tagi:  Mortal Kombat 

Film Mortal Kombat nie doczekał się jeszcze zwiastuna i żadnych materiałów promocyjnych, ale do sieci regularnie trafiają nowe informacje na jego temat. Dowiedzieliśmy się m.in. o kategorii wiekowej oraz o tym, że w kinie zobaczymy znane z gier ciosy kończące - Fatality. Teraz scenarzysta tej produkcji wypowiedział się na temat możliwości stworzenia większego uniwersum w stylu MCU - z innymi filmami i serialami telewizyjnymi. 

Greg Russo przyznaje, że aktualnie skupia się na stworzeniu jednego, zapowiedzianego już filmu. Twórcom zależy na tym, by była to jak najlepsza produkcja.

Studio i zespół zaangażowany w prace nad filmem skupiają się nad stworzeniem właśnie tego pierwszego filmu. Nie myślimy o niczym więcej. Trzeba zapracować na swój sukces w tej branży. Myślę, że jest to coś, z czym wszyscy się zgodzimy. Wiecie, nie tworzy się kontynuacji, jeśli nie zrobi się świetnego, pierwszego filmu. Wszyscy robią więc co mogą by film ten był jak ekscytujący i dostarczył wszystkiego, czego oczekują widzowie. I ten sukces może przyczynić się do dalszych rozdziałów.

Scenarzysta nie wyklucza jednak tego, że z czasem uniwersum może się rozrosnąć.

Nie byłbym scenarzystą gdybym nie zastanawiał się co jeszcze możemy zrobić, jak mogę to rozbudować? Głupotą byłoby tworzenie jednej historii bez zastanawiania się nad tym, jak może się ona dalej potoczyć. W swojej głowie mam pewien plan odnośnie tego, co zrobiłbym w kolejnych filmach.  

Mortal Kombat zadebiutuje w kinach 5 marca 2021 roku. 

Źródło: comicbook.com / fot. WBIE

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV