Jaki będzie nowy serial Watchmen? Damon Lindelof o zgodności z komiksem

Trwają prace nad nowym serialem HBO pod tytułem Watchmen. Damon Lindelof, twórca produkcji, zdradził, czy historia będzie miała duży związek z komiksem.

Trwają prace nad nowym serialem HBO pod tytułem Watchmen. Damon Lindelof, twórca produkcji, zdradził, czy historia będzie miała duży związek z komiksem.

Michalina Reda

Michalina Reda

Tagi:  damon lindelof 

Watchmen to znany komiks autorstwa Alana Moore'a, który kilka lat temu doczekał się adaptacji pod postacią filmu Watchmen. Strażnicy. Teraz HBO pracuje nad serialową wersją historii, nad którą czuwa Damon Lindelof (Zagubieni, Pozostawieni). Już jakiś czas temu pojawiły się pierwsze informacje, że serial nie będzie wierną ekranizacją komiksu. Teraz w tej sprawie wypowiedział się również Lindelof, który zdaje się potwierdzać te słowa następującym porównaniem:

Znacie Fargo? Wersji Noaha Hawleya nie nazwałbym "adaptacją", bo ten film istnieje w wykreowanym przez niego świecie i wszystko, co się w nim wydarzyło, poprzedza wydarzenia z serialu. Więc gdy w pierwszym sezonie znajduje się torba z pieniędzmi, myślicie sobie: "znam to z filmu". Ale Noah czerpie też z wielu innych źródeł, z całego kanonu braci Coen (...), jednocześnie czyniąc ten serial swoim własnym.

Lindelof podkreślił również, że Alan Moore również tworzył swoje postaci korzystając z serii Charlton Comics. On sam zamierza potraktować tak samo dziedzictwo komiksu Watchmen.

On to wszystko stworzył, jest to oryginalne, ale podstawy tej historii leżą w postaciach, które DC kupiło od wydawnictwa Charlton.

Wypowiedzi twórcy sugerują, że jest on otwarty na odejście od materiału źródłowego. Przypomnijmy, że wcześniej mówił o tym również Casey Bloys z HBO, który podkreślał, że serial nie będzie przepisaniem oryginału.

Data premiery nie jest znana.

Źródło: comicbookmovie.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV