James Wan stworzy serial na podstawie komiksów Dylan Dog

James Wan zapowiada kolejny projekt serialowy. Reżyser Aquamana zaangażuje się w odcinkową produkcję na podstawie komiksów Dylan Dog.

James Wan zapowiada kolejny projekt serialowy. Reżyser Aquamana zaangażuje się w odcinkową produkcję na podstawie komiksów Dylan Dog.

Michalina Reda
Michalina Reda
Tagi:  Dylan Dog 

James Wan podejmuje kolejny projekt telewizyjny. Zgodnie z nowymi informacjami, reżyser Aquamana i producent Potwór z bagien stworzy nowy serial na podstawie włoskich komiksów o Dylan Dogu, w którym ma objąć stanowisko producenta. Przypomnijmy, że komiks Dylan Dog zadebiutował w latach 80. Główny bohater zwany jest detektywem mroku lub łowcą potworów - jego specjalnością są paranormalne śledztwa. W Polsce ukazało się kilkanaście zeszytów opowiadających o przygodach tej postaci.

Jak mówi Wan w oświadczeniu:

Dylan Dog jest jednym z moich ulubionych komiksów wszech czasów. Po raz pierwszy zapoznałem się z tą historią jeszcze w szkole średniej, za sprawą moich europejskich przyjaciół. I chociaż nie rozumiałem obcego tekstu, łatwo pojąłem tę historię dzięki pięknym ilustracjom i odniesieniom do gatunku grozy. Cieszę się, że będę mógł współpracować nad tym, aby powołać te opowieści na ekrany.

Przypomnijmy, że Dylan Dog był już adaptowany na ekrany - w 2011 roku w filmie pełnometrażowym Dylan Dog: Detektyw mroku w bohatera wcielił się Brandon Routh.

Aktorski serial ma składać się z 10. odcinków. Będziemy informować o rozwoju projektu.

Źródło: comicbook.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV