Kapitan Tsubasa powraca do polskiej telewizji. Kiedy można obejrzeć?

Kultowy serial Kapitan Tsubasa był emitowany w Polsce w latach 90. na kanale Polonia 1 pod tytułem Kapitan Jastrząb. Jego popularność i wpływ na ludzi to jednak prawdziwy fenomen. Gdzie obejrzeć odcinki?

Kultowy serial Kapitan Tsubasa był emitowany w Polsce w latach 90. na kanale Polonia 1 pod tytułem Kapitan Jastrząb. Jego popularność i wpływ na ludzi to jednak prawdziwy fenomen. Gdzie obejrzeć odcinki?

Adam Siennica

Adam Siennica

Tagi:  kapitan tsubasa 

Telewizja Polska przygotowała nie lada gratkę dla fanów piłki nożnej z okazji nadchodzącego Mundialu. Oryginalny Captain Tsubasa z lat 80. będzie emitowany w TVP Sport począwszy od 1 maja. W planach jest emisja dwóch odcinków codziennie o godzinie 8:00 i 8:30. Serial będzie wyświetlany pod tytułem Tsubasa – kapitan Jastrząb.

Skontaktowałem się z TVP, by dowiedzieć się, do której serii nabyli prawa. Dział PR-u poinformował mnie, że mają 128 odcinków oryginalnej serii z lat 80. oraz 52 odcinki późniejszej serii z 2001 roku: Captain Tsubasa: Road to 2002.

Historia Tsubasy była niezwykle popularna w Polsce w latach 90. Był to jeden z pierwszych anime w naszym kraju, który mogliśmy oglądać dzięki Polonii 1. Wpływ na tzw. Pokolenie Polonii 1 był niezwykły. Wielu młodych ludzi inspirowało się przygodami złotego dziecka japońskiej piłki i także zaczynało grać.

Na świecie ten serial to prawdziwy fenomen. Inspirował największych piłkarzy do rozpoczęcia przygody z piłką nożną. Gdyby nie Tsubasa, na boiskach nigdy nie zobaczylibyśmy Zinedine'a Zidane'a, Alessandro Del Piero, Lionela Messiego, Andresa Iniestę czy Francesco Tottiego. To właśnie też dzięki mandze i anime o Tsubasie, piłka nożna w Japonii stała się popularnym sportem.

Przypomnijmy, że w Japonii zadebiutował właśnie Captain Tsubasa serialu. Niestety, ale TVP nie zakupiło praw do niego.

Źródło: TVP / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

D.J. Cotrona

D.J. Cotrona

ur. 1980, kończy 39 lat

Joan Collins

Joan Collins

ur. 1933, kończy 86 lat

Melissa McBride

Melissa McBride

ur. 1965, kończy 54 lat

Ryan Coogler

Ryan Coogler

ur. 1986, kończy 33 lat

Lea DeLaria

Lea DeLaria

ur. 1958, kończy 61 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV