Kathleen Kennedy dostanie honorowego Oscara. Szefowa Lucasfilmu wyróżniona

Kathleen Kennedy to jedna z najbardziej wpływowych producentek w historii. Od wielu dekad pracuje przy najważniejszych filmach kina.

Kathleen Kennedy to jedna z najbardziej wpływowych producentek w historii. Od wielu dekad pracuje przy najważniejszych filmach kina.

Adam Siennica

Adam Siennica

Kathleen Kennedy od wielu lat jest jedną z najbardziej wpływowych i uznanych producentek filmowych w USA. Od 2015 roku przewodzi studiu Lucasfilm i nadzoruje tworzenie Gwiezdnych Wojen. Podjęto decyzję, że Kathleen Kennedy oraz jej mąż i zarazem partner przy produkcji filmów - Frank Marshall dostaną nagrodę  Irvinga G. Thalberga, czyli innymi słowy dostaną honorowego Oscara za wzrost poziomu produkcji filmowej.

Kennedy pracowała m.in. przy większości filmów Stevena Spielberga. Na czele z takimi tytułami jak Poszukiwacze zaginionej ArkiE.T.Lista SchindleraPark Jurajski czy Monachium. A poza tym ma na koncie przecież trylogię Powrót do przyszłości czy Szósty zmysł. Obecnie odpowiada za wszystkie filmy ze świata Gwiezdnych Wojen.

Nagroda zostanie przyznana podczas gali rozdania Oscarów w lutym 2019 roku.

Źródło: comicbook.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV