Przeczytaj w weekend

Kto jest najpotężniejszym mutantem? Marvel oficjalnie potwierdził

W zeszycie History of the Marvel Universe #3 Dom Pomysłów oficjalnie potwierdził, który z mutantów jest najpotężniejszy.

W zeszycie History of the Marvel Universe #3 Dom Pomysłów oficjalnie potwierdził, który z mutantów jest najpotężniejszy.

Piotr Piskozub

Piotr Piskozub

Tagi:  marvel 
UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

Wolverine? Magneto? Profesor X? Apocalypse? Żaden z nich. Dom Pomysłów w zeszycie History of the Marvel Universe #3 potwierdził ostatecznie, który z mutantów jest najpotężniejszy - by nadać obwieszczeniu właściwą otoczkę, zrobiono to ustami Galactusa. 

Przypomnijmy, że całą ich populację uznaje się za kolejne stadium ewolucji. I tak niektórzy z nich potrafią manipulować rzeczywistością, inni zmieniać pogodę na całej planecie, a są też przecież tacy, którzy kontrolują wszystkie umysły. Dodajmy do tego tzw. mutantów Omega, którzy ze swoich mocy mogą korzystać w zasadzie bez ograniczeń. Nie ma co prawda jednoznacznej definicji, lecz do tej grupy zalicza się takie postacie jak Iceman, Magneto, Hope Summers czy Storm. 

W przywołanym wyżej komiksie odnajdziemy jednak najpotężniejszego z nich. Ujawnia go Galactus, który wspomina swoje spotkanie z nieśmiertelnym mutantem, Franklinem Richardsem. Pożeracz Światów określa go "najpotężniejszym"; warto tu nadmienić, że złoczyńca to jedna z najsilniejszych istot w całym uniwersum, której kosmiczna świadomość zdecydowanie przewyższa jej poziom u innych bohaterów. 

To ogłoszenie specjalnie nie dziwi. Franklin to syn członków Fantastycznej Czwórki, Reeda Richardsa i Sue Storm. Jego moc polega na manipulowaniu rzeczywistością - do tego stopnia, że każdy jego konstrukt myślowy, nawet ten o kosmicznej skali, potrafi się urzeczywistnić. W swojej historii tworzył już na nowo zarówno Ziemię, jak i całe multiwersum. Jego możliwości nie są co prawda nieograniczone, jednak na takim ich poziomie w świecie Domu Pomysłów operuje jedynie garstka postaci. 

Zobaczcie plansze z zeszytu:

Zeszyt History of the Marvel Universe #3 można nabyć w oficjalnym sklepie Marvela

Źródło: screenrant.com / zdjęcie główne: Marvel

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV