Linia Galaxy S10 z certyfikacją HDR Netflixa

Netflix zaaprobował nowe smartfony od Samsunga: urządzenia z linii Galaxy S10 otrzymały od serwisu certyfikację HDR, co oznacza, że doskonale nadają się do oglądania filmów.

Netflix zaaprobował nowe smartfony od Samsunga: urządzenia z linii Galaxy S10 otrzymały od serwisu certyfikację HDR, co oznacza, że doskonale nadają się do oglądania filmów.

Emil Borzechowski

Emil Borzechowski

Tagi:  netflix 

Wszystkie najnowsze smartfony Samsunga z linii S10 wyposażono w porządne ekrany AMOLED, które świetnie radzą sobie z wyświetlaniem kontrastowych obrazów. Tylko kwestią czasu było dostrzeżenie ich przez Netflixa i przyznanie certyfikatu HDR. Firma zaktualizowała swoją anglojęzyczną stronę wsparcia i w sekcji "Serwis Netflix w jakości HDR" dopisała modele S10e, S10 oraz S10+ do listy urządzeń obsługujących funkcję HDR10 w aplikacji mobilnej.

Przyznanie certyfikatu oznacza, że telefony w pełni wykorzystają potencjał technologii HDR. Nowe Samsungi wyświetlą żywsze kolory i pozwolą cieszyć się pełnią głębią barw oraz wysoką gradacją czerni. Jednymi słowy: filmy HDR będą świetnie wyglądać na tych urządzeniach. Przy okazji firma zaktualizowała listę telefonów pozwalających na wyświetlanie materiałów w rozdzielczości HD. Trafiły na nią trzy budżetowe smartfony Samsunga - M10, M20 oraz M30 - które wkrótce trafią na rynek.

Netflix poinformował także, że filmy w HD obejrzą również posiadacze telefonów i tabletów z procesorami Qualcomm Snapdragon 675, 710 oraz 855. Oznacza to, że liczba procesorów kompatybilnych z Netflixem HD wzrosła do 10 modeli. Nawet jeśli twój telefon nie został wyszczególniony na tej liście, ale wyposażono go w jeden ze wskazanych procesorów, istnieje duże prawdopodobieństwo, że będziesz w stanie oglądać na nim netflixowe produkcje w rozdzielczości HD.

Źródło: Netflix / Zdjęcie: naEKRANIE.pl

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

D.J. Cotrona

D.J. Cotrona

ur. 1980, kończy 39 lat

Joan Collins

Joan Collins

ur. 1933, kończy 86 lat

Melissa McBride

Melissa McBride

ur. 1965, kończy 54 lat

Ryan Coogler

Ryan Coogler

ur. 1986, kończy 33 lat

Lea DeLaria

Lea DeLaria

ur. 1958, kończy 61 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV