Przeczytaj w weekend

Łukasz Żal zrealizuje film w USA. Produkcja powstanie dla Netflixa

Jak podaje Krzysztof Spór, Łukasz Żal stanie za kamerą jako operator nowego filmu Charli'ego Kaufmana. Znamy szczegóły.

Jak podaje Krzysztof Spór, Łukasz Żal stanie za kamerą jako operator nowego filmu Charli'ego Kaufmana. Znamy szczegóły.

Łukasz Żal nominowany do Oscara autor zdjęć za film Zimna wojna, pracuje obecnie w USA nad nowym filmem, którego reżyserem jest Charlie Kaufman - podaje Krzysztof Spór z blogu Spór w kinie. Informacja ta została potwierdzona na łamach serwisu IMDb.com.

Charlie Kafuman to ceniony amerykański reżyser i scenarzysta, który znany jest z pracy nad takimi filmami jak Synecdoche, New York, Eternal Sunshine of the Spotless Mind czy Anomalisa. Teraz pracował będzie nad kolejną produkcją, której operatorem będzie właśnie Łukasz Żal. Wcześniej podano informację, że Kaufman pracuje nad filmem I'm Thinking of Ending Things, opartym o powieść Iaina Reida z 2016 roku. W filmie główną rolę zagra Jesse Plemons, a całość powstanie dla platformy Netflix. Poniżej znajdziecie opis książki, na podstawie której powstanie produkcja:

Iain Reid bada głębię ludzkiej duszy, zadaje pytania o świadomość, wolną wolę, wartość związków emocjonalnych, strach i niedostatki samotności. Ta pełna napięcia i niesamowitego nastroju powieść, przypominająca wczesne dzieła José Saramago, kultowe Pod skórą Josepha Fabera czy Musimy porozmawiać o Kevinie Lionela Shrivera, nie pozwoli o sobie zapomnieć długo po przewróceniu ostatniej strony.

Na razie nie znamy daty premiery filmu.

Źródło: sporwkinie.blogspot.pl/zdjęcie główne: fot. Łukasz Bąk

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV