Repertuar kin Nowość Program TV

Mary, Queen of Scots – Margot Robbie i Saoirse Ronan spotkały się na planie tylko raz

Jak się okazuje, podczas pracy na planie filmu Mary, Queen of Scots, dwie główne aktorki miały okazję spotkać się tylko jeden raz. Sytuację wspomina Saoirse Ronan.

W tym roku na ekrany kin wejdzie film biograficzny Maria, królowa Szkotów. Będzie to historia Marii Stuart, która była zagorzałą katoliczką i podjęła walkę z szerzącym się w jej kraju protestantyzmem. Niestety, niezadowolenie społeczeństwa doprowadziło do jej wygnania. Królowa schroniła się w Anglii, gdzie została aresztowana i stracona za próbę zamachu na Elżbietę I.

W tytułowej roli występuje Saoirse Ronan, zaś Elżbietę I gra Margot Robbie. Jak się okazuje, obydwie aktorki były trzymane od siebie z daleka jeśli chodzi o pracę na planie – Ronan kręciła swoje sceny w Szkocji, a Robbie w Anglii. W jedynej wspólnej scenie spotkały się tylko raz – dla Robbie był to ostatni dzień pracy na planie, zaś dla Ronan – pierwszy. Jak podkreślają aktorki, ich separacja była działaniem w pełni świadomym – obydwie bardzo chciały, by towarzyszące im emocje przy pierwszym spotkaniu były jak najbardziej naturalne i przekonujące. Zdaniem Saoirse Ronan:

My naprawdę nie chciałyśmy się widzieć na planie. Uwielbiam Margot i chętnie bym z nią pogadała, ale chciałyśmy, aby to pierwsze spotkanie było wyjątkowe.

-
-

Aktorka podkreśla, że gdy już doszło do spotkania, obydwie płakały ze wzruszenia i rozmawiały bez końca. Jak mówi, nigdy nie doświadczyła czegoś podobnego i było to dla niej absolutnie wyjątkowe przeżycie. Margot Robbie natomiast uważa, że mimo burzliwej historii między postaciami, one nie były swoimi wrogami. Jej zdaniem jest to historia o bardzo trudnej miłości, gdzie przetrwanie jednej ze stron zagraża tej drugiej. Dodaje, że film jest niezwykle emocjonalny i poruszający.

Dane historyczne wskazują, że prawdziwe królowe nigdy nie miały okazji się spotkać, jednak reżyserka, Josie Rourke, zainspirowała się sztuką sceniczną o Marii Stuart i chciała pokazać na ekranie ich pełne emocji spotkanie.

Zobaczcie nowe zdjęcia z produkcji na początku galerii. Premiera 7 grudnia.

Źródło: ew.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Fani MCU pokochali tę galerię. Hulk…

W sieci pojawiła się nie lada gratka dla fanów MCU - galeria, w której Hulk…

Michał Kujawiński
-

Avengers: Endgame – komiks o tym…

Roy Thomas jest jednym z ważniejszych twórców komiksów Marvela w historii. Pod koniec lat 60.…

Dawid Muszyński
breaking
-

Wataha – będzie 3 sezon! Znamy…

Telewizja HBO rozpoczyna prace nad trzecim sezonem serialu Wataha o straży granicznej w Bieszczadach. Dowiedzieliśmy…

Piotr Piskozub
-

Ultimate Marvel. Encyklopedia superbohaterów, arcyłotrów, technologii…

Ultimate Marvel. Encyklopedia superbohaterów, arcyłotrów, technologii i pojazdów to wielka gratka dla wszystkich fanów Domu…

Ocena recenzenta:
8
-

Mroczna Phoenix – Xavier i jego…

Do sieci trafiło kolejne zdjęcie z filmu Mroczna Phoenix. Premiera w lutym przyszłego roku.

Michał Kujawiński
-

Titans – Robin kontra Batman. Zwiastun…

Do sieci trafił materiał promujący finał 1. sezonu serialu Titans. Widzimy w nim pojawienie się…

Co o tym sądzisz?