Przeczytaj w weekend

„Masters of Sex” od września w Ale Kino+

We wrześniu Ale kino+ zaprasza na polską premierę serialu Masters of Sex, nominowanego w tym roku do 5 Nagród Emmy i 2 Złotych Globów – w tym za najlepszy serial dramatyczny.

We wrześniu Ale kino+ zaprasza na polską premierę serialu Masters of Sex, nominowanego w tym roku do 5 Nagród Emmy i 2 Złotych Globów – w tym za najlepszy serial dramatyczny.

Adam Siennica

Adam Siennica

Masters of Sex opowiada o pionierskich badaniach nad seksualnością, gdy na horyzoncie jest rewolucja obyczajowa. Stany Zjednoczone, rok 1956. Znany ginekolog doktor William Masters (nominowany do Złotego Globu Michael Sheen) chce prowadzić badania nad seksualnością człowieka. Wpierw jednak musi przekonać do pomysłu swoich kolegów z Uniwersytetu Washingtona, dla których temat jest zbyt kontrowersyjny. Musi też znaleźć asystentkę, chętną do pracy przy tak niecodziennym projekcie. Masters naciska więc na władze uczelni, by udzieliły mu wsparcia a w międzyczasie poznaje Virginię Johnson (nominowana do Nagrody Emmy Lizzy Caplan) - rozwiedzioną matkę dwójki dzieci. Jej zawodowe ambicje i liberalne podejście do seksu czynią z niej idealną partnerkę dla Mastersa. Duet naukowców, dokumentując seksualne zwyczaje Amerykanów, odwiedza zarówno szpitale jak i domy publiczne, a z czasem zaczyna prowadzić pierwsze badania empiryczne, do których zgłaszają się ochotnicy. Nie wiedzą, że ich praca przyczyni się do wybuchu rewolucji obyczajowej, jaka za kilka lat przejdzie przez Stany Zjednoczone.

Kanał filmowy Ale kino+ odkrywa przed widzem to, co najlepsze w światowym kinie. Na różnorodny program stacji składają się tylko starannie wybrane filmy i seriale, w większości emitowane po raz pierwszy w polskiej telewizji. Tak wyselekcjonowany repertuar jest doceniany przez atrakcyjną widownię. Widzami Ale kino+ są kobiety i mężczyźni z miast (68%) z ponadprzeciętnymi dochodami (aż 82%).

Masters i Johnson byli autorami kilku książek, z których dwie publikacje – "Human Sexual Response" (1966) i "Human Sexual Inadequacy" (1970) - stały się bestsellerami i zostały przetłumaczone na trzydzieści języków.

Emisje odcinków Masters of Sex we wtorki, od 2 września, o 22:00.

Źródło: informacja prasowa

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV