Repertuar kin Nowość Program TV

„Masters of Sex” od września w Ale Kino+

We wrześniu Ale kino+ zaprasza na polską premierę serialu Masters of Sex, nominowanego w tym roku do 5 Nagród Emmy i 2 Złotych Globów – w tym za najlepszy serial dramatyczny.

Masters of Sex opowiada o pionierskich badaniach nad seksualnością, gdy na horyzoncie jest rewolucja obyczajowa. Stany Zjednoczone, rok 1956. Znany ginekolog doktor William Masters (nominowany do Złotego Globu Michael Sheen) chce prowadzić badania nad seksualnością człowieka. Wpierw jednak musi przekonać do pomysłu swoich kolegów z Uniwersytetu Washingtona, dla których temat jest zbyt kontrowersyjny. Musi też znaleźć asystentkę, chętną do pracy przy tak niecodziennym projekcie. Masters naciska więc na władze uczelni, by udzieliły mu wsparcia a w międzyczasie poznaje Virginię Johnson (nominowana do Nagrody Emmy Lizzy Caplan) – rozwiedzioną matkę dwójki dzieci. Jej zawodowe ambicje i liberalne podejście do seksu czynią z niej idealną partnerkę dla Mastersa. Duet naukowców, dokumentując seksualne zwyczaje Amerykanów, odwiedza zarówno szpitale jak i domy publiczne, a z czasem zaczyna prowadzić pierwsze badania empiryczne, do których zgłaszają się ochotnicy. Nie wiedzą, że ich praca przyczyni się do wybuchu rewolucji obyczajowej, jaka za kilka lat przejdzie przez Stany Zjednoczone.

Kanał filmowy Ale kino+ odkrywa przed widzem to, co najlepsze w światowym kinie. Na różnorodny program stacji składają się tylko starannie wybrane filmy i seriale, w większości emitowane po raz pierwszy w polskiej telewizji. Tak wyselekcjonowany repertuar jest doceniany przez atrakcyjną widownię. Widzami Ale kino+ są kobiety i mężczyźni z miast (68%) z ponadprzeciętnymi dochodami (aż 82%).

Masters i Johnson byli autorami kilku książek, z których dwie publikacje – „Human Sexual Response” (1966) i „Human Sexual Inadequacy” (1970) – stały się bestsellerami i zostały przetłumaczone na trzydzieści języków.

Emisje odcinków Masters of Sex we wtorki, od 2 września, o 22:00.

Źródło: informacja prasowa
 

 

Najlepsze z 24h

Michalina Reda
-

The Mandalorian – oto główna obsada…

The Mandalorian to nowy serial ze świata Gwiezdnych Wojen. Dziś ogłoszono, kogo zobaczymy w obsadzie…

Michał Kujawiński
-

Avengers: Endgame – żaden z bohaterów…

Do sieci trafiła kolejna teoria dotycząca fabuły filmu Avengers: Endgame. Jeden z fanów założył scenariusz,…

Adam Siennica
-

Kobiety mafii 2 – zwiastun nowego…

Kobiety mafii 2 to kontynuacja hitu Patryka Vegi, która opowiada o kobietach w świecie gangsterów.…

Michał Kujawiński
-

Kapitan Marvel – Carol gotowa do…

Do sieci trafiło nowe zdjęcie z filmu Kapitan Marvel. Widzimy na nim tytułową bohaterkę gotową…

Norbert Zaskórski
-

Predator – nieużyty szkic koncepcyjny przedstawia…

W sieci pojawił się nieużyty szkic koncepcyjny przedstawiający oblicze Ultimate Predatora z tegorocznego widowiska o…

Adam Siennica
-

Kapitan Marvel – czy postać z…

Brie Larson gra tytułową rolę w filmie Kapitan Marvel. Podczas wywiadu udzielonego na brazylijskim Comic…

Co o tym sądzisz?