Repertuar kin Nowość Program TV

„Mentalista” – 1. sezon od dziś na DVD!

Mentalista” to jeden z najciekawszych i najoryginalniejszych seriali kryminalnych ostatnich lat. Cykl, którego pilotażowy odcinek obejrzało w dniu premiery ponad 15 milionów ludzi, został już doceniony przez widzów, którzy w 2009 roku przyznali mu prestiżową nagrodę People’s Choice Award. „Mentalista” debiutuje dziś, 11 lutego w Polsce na DVD w ofercie Galapagos Films.

Patrick Jane (Simon Baker) jest niezależnym konsultantem współpracującym z Kalifornijskim Biurem Śledczym mającym siedzibę w Sacramento. I choć nie jest stróżem prawa, wykorzystuje swoje umiejętności pomagając policji w najtrudniejszych i najbardziej zagadkowych sprawach.

Patrick Jane jest postacią szczególną. Niegdysiejszy oszust podający się za medium i cieszący się sławą celebryty, załamał się po tym jak jego żona i córeczka zostały zamordowane przez seryjnego mordercę nazwanego przez prasę „Czerwonym Johnem”. Dręczony wyrzutami sumienia i zrozpaczony Jane porzuca dawne życie i zaczyna pomagać oficerom Kalifornijskiego Biura Śledczego w ich codziennej pracy. Wierzy, że dzięki temu kiedyś schwyta Czerwonego Johna i będzie miał okazję zemścić się za śmierć rodziny.

Oficjalnie Patrick Jane zaprzecza jakoby miał jakiekolwiek nadnaturalne zdolności. Jest jednak człowiekiem bardzo inteligentnym oraz wyjątkowo utalentowanym hipnotyzerem i… kieszonkowcem, co w połączeniu z niezwykłym zmysłem obserwacji i umiejętnością szybkiego kojarzenia faktów czyni z niego niezwykle trudnego przeciwnika. Jane nie waha się korzystać ze swoich umiejętności byle tylko zmusić przestępcę do przyznania się do winy i postawić go przed obliczem sprawiedliwości.

W codziennej pracy wspierają go pracownicy Kalifornijskiego Biura Śledczego: Teresa Lisbon (Robin Tunney), Kimball Cho (Tim Kang), Wayne Rigsby (Owain Yeoman) oraz Grace Van Pelt (Amanda Righetti).

Twórcą serialu „Mentalista” jest Bruno Heller, jeden z najlepszych brytyjskich scenarzystów telewizyjnych będących również pomysłodawcą głośnego „Rzymu”, jednej z najdroższych produkcji telewizyjnych wszech czasów (na DVD w ofercie Galapagos Films). Inspiracji do stworzenia postaci Patricka Jane’a dostarczył mu Sir Arthur Conan Doyle, a dokładnie jego najsłynniejszy bohater literacki – słynny detektyw Sherlock Holmes. Jane – podobnie jak mieszkaniec kamienicy przy ul. Baker Street 221B – jest niezwykłym obserwatorem potrafiącym kojarzyć nawet najdrobniejsze fakty i na tej podstawie rozwiązywać nawet najtrudniejsze zagadki kryminalne. Do sprawdzonego już wzorca detektywa idealnego, Bruno Heller dorzucił jeszcze nadnaturalne umiejętności oraz pragnienie zemsty za śmierć rodziny i tak narodził się jeden z najpopularniejszych bohaterów telewizyjnych ostatnich lat.

W rolę Patricka Jane’a na małym ekranie brawurowo wcielił się australijski aktor Simon Baker mający już na swoim koncie udane kreacje w tak głośnych produkcjach jak „Diabeł ubiera się u Prady”, „Ziemia żywych trupów” George’a A. Romero, czy „Przejażdżka z diabłem” reżyserii laureata Oscara® Anga Lee. Rola w „Mentaliście” przyniosła mu międzynarodową popularność, tytuł jednego z najseksowniejszych mężczyzn telewizji roku 2009 oraz nominacje do dwóch prestiżowych nagród: Złotego Globu i Emmy.

Obok Bakera w obsadzie serialu zaleźli się doświadczeni aktorzy: Robin Tunney – gwiazda popularnego „Skazanego na śmierć”, Tim Kang („John Rambo”), Owain Yeoman („Generation Kill” – na DVD w ofercie Galapagos Films) oraz Amanda Righetti („Piątek 13”, „OC. Życie na fali”).

Za reżyserię odcinków pierwszego sezonu „Mentalisty” odpowiedzialni są najlepsi twórcy telewizyjni, wśród których znalazły się takie sławy jak: zdobywca nagrody Emmy David Nutter („Terminator. Kroniki Sary Connor” – na DVD w ofercie Galapagos Films, „Supernatural”, „Ostry dyżur”), Chris Long – współtwórca uznanej „Trawki”, Lesli Linka Glatteer („Mad Men”, „Heroes”, „Miasteczko Twin Peaks”) oraz Norberto Barba („Prawo i porządek”).

Już na długo przed premierą „Mentalista” był jednym z najbardziej oczekiwanych przez widzów seriali. Nic więc dziwnego, że premiera jego odcinka pilotażowego, która w USA odbyła się 23 września 2008 roku przyciągnęła przez telewizory 15,6 mln widzów, a jej powtórkowa emisja trzy dni później kolejnych 7,8 mln. W Polsce „Mentalista” sezon 1-szy emitowany jest przez TVN.

MENTALISTA: Osoba wykorzystująca przenikliwość umysłu, hipnozę i umiejętności sugestii. Mistrz manipulacji myślami i zachowaniem.

„Mentalista” debiutuje na DVD w ofercie Galapagos Films od 11 lutego 2010 roku.

WYDANIE DVD:
Na płytach obok 23 odcinków pierwszego sezonu seriali znajdą się również wyjątkowe dodatki specjalne:
wywiady z twórcami, reżyseriami i aktorami
wywiady z detektywami, mentalistami i policyjnymi psychologami na temat ich pracy i wyjątkowych umiejętności jak kompletowano obsadę serialu gagi z planu filmowego

Źródło: Informacja Prasowa
 

 

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Gotuj się na Avengers: Koniec gry!…

Przed premierą filmu Avengers: Koniec gry chcemy Wam przedstawić listę gadżetów i artbooków, które mogą…

Piotr Piskozub
spoilery
-

Avengers: Koniec gry – co trzyma…

Drugi zwiastun filmu Avengers: Koniec gry może rzucać nowe światło na fabułę - istotne znaczenie…

Piotr Piskozub
spoilery
-

Flash – zaskoczeni tożsamością Cykady? Lepsze…

Do sieci trafiły zdjęcia z kolejnego odcinka serialu Flash, na których pojawia się prawdziwa osoba…

Paweł Krzystyniak
-

Marvel’s Spider-Man: Fan połączył dwa kostiumy…

W Marvel's Spider-Man znajdziemy mnóstwo kostiumów dla Pajączka, ale nie przeszkadza to fanom na tworzenie…

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

The Walking Dead po raz kolejny potwierdza swoją klasę w 9. sezonie. Chyba nigdy nie…

Ocena recenzenta:
9
Norbert Zaskórski
-

Once Upon a Time in Hollywood…

W sieci zadebiutował pierwszy, oficjalny plakat promujący nowy film reżysera Pulp Fiction i Bękartów wojny.

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.