Repertuar kin Nowość Program TV

 

Advertisement  

Advertisement
 

 

 

Niskie płace statystów przy polskim serialu Netflixa? Mamy dementi

9 lutego Wirtualna Polska opublikowała sensacyjne doniesienia o tym, że statyści na planie polskiego serialu Netflixa dostają jedynie 3,75 zł za godzinę. Wszytko wskazuje na to, że to nie do końca prawda.

W doniesieniach WP.pl czytamy przytaczane rozmowy z anonimowymi statystami, którzy pracowali na planie pierwszego polskiego serialu Netflixa. Twierdzą oni, że pomimo niskiej stawki za godzinę zaczynali pracę na planie o 4:40 i miała ona trwać do 18:00 (z przedłużeniem do 21:00). Wynagrodzenie pomimo większej ilości godzin pracy nie uległo powiększeniu. Do tego twierdzą, że nie podpisywali żadnej umowy tylko dostawali pieniądze do ręki w kopercie.

Zaznaczamy, że Netflix nie płaci statystom za pracę, bo jako producent serialu daje budżet na realizację oryginalnej produkcji w danym kraju. Za produkcję odpowiada firma House Media Company. Natomiast według WP.pl za rekrutację statystów odpowiadają dwie firmy: ABE Studio oraz Popcorn. Podobno to właśnie ABE Studio odpowiada za niskie stawki będące tematem doniesień.

Oto oświadczenie prasowe HMC w sprawie powyższych doniesień:

House Media Company jako producent wykonawczy serialu, zawsze dba o komfort oraz warunki pracy, a także bezpieczeństwo statystów na planie. Zapewniamy im posiłki, ciepłe napoje, opiekunów oraz miejsce, w którym mogą odpocząć w przerwach między ujęciami. Od wielu lat współpracujemy z Agencją Popcorn, która nigdy nie zawiodła naszego zaufania – nigdy nie otrzymaliśmy skarg od statystów, których agencja wysyła do nas na plan. Agencja zawsze dobrze wywiązuje się ze swoich obowiązków, wynagrodzenia są płacone w terminie.

House Media Company nie jest związane jakimikolwiek umowami z ABE Studio.

Natomiast firma Popcorn w udostępnionym naEKRANIE.pl oświadczeniu prasowym twierdzi, że są oni jedynym podmiotem odpowiedzialnym za organizację statystów i epizodystów na potrzeby serialu Netflixa. Nie współpracują też z żadnymi podwykonawcami. Oznacza to, że wspomniane przez WP.pl ABE Studio nie ma żadnego związku z produkcją platformy VOD.

– W związku z dużą ilością zapytań i doniesień z portali społecznościowych dotyczących fikcyjnych firm podających się za współpracowników lub podwykonawców firmy Popcorn Film informujemy, iż firma Popcorn Film Katarzyna Przygoda z siedzibą w Warszawie ul. Stępińska 22/30 o numerze NIP 664 207 15 65 jest jedynym podmiotem odpowiedzialnym za organizację statystów i epizodystów na potrzeby realizacji zdjęć do serialu Agnieszki Holland. Obowiązek organizacji statystów realizujemy na podstawie umowy zawartej z produkcją serialu dnia 18.01.2018. Jednocześnie informujemy, iż nie współpracujemy z żadnymi podwykonawcami oraz agencjami statystów w zakresie organizacji statystów – napisali nam w oświadczeniu Aleksander Calski, pełnomocnik firmy oraz Katarzyna Przygoda, prezes firmy.

Pierwszy polski serial Netflixa nie ma jeszcze oficjalnego tytułu ani daty premiery. Nasze źródła podają jednak, że odbędzie się ona jeszcze w tym roku.

 

 

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

2019 rokiem sequeli. Do kin trafi…

W 2019 roku do kin wejdzie przynajmniej 20 sequeli dobrze znanym miłośnikom X Muzy produkcji.

Piotr Piskozub
spoilery
-

W MCU Thanos, w komiksach… Oto…

Choć w MCU Rękawicę Nieskończoności dzierży Thanos, w komiksowym świecie właśnie zmieniła ona swojego właściciela.

Piotr Piskozub
spoilery
-

Barry Allen (nie) umiera. Flash i…

W sieci pojawiły się zdjęcia i wideo promujące kolejne odcinki seriali Flash, Legends of Tomorrow…

Adam Siennica
-

Kim Kolwiek – oto dr Drakken…

Kim Kolwiek doczeka się aktorskiego filmu, który jest w produkcji w stacji Disney Channel. Do…

Dawid Muszyński
-

Co się działo na Vienna Comic…

Już po raz trzeci odwiedziliśmy Vienna Comic Con i musimy przyznać, że jest to jedna…

Adam Siennica
-

Once Upon a Deadpool – polski…

Once Upon a Deadpool to specjalna wersja Deadpoola 2, która została przemontowana pod niższą kategorię…

Co o tym sądzisz?