Nonexistent Environment Simulator to autorska przeróbka konsoli NES w steampunkowej stylistyce
Pewien fan steampunkowej stylistyki stwierdził, że retrokonsole świetnie nadają się do przeniesienia do uniwersum maszyn parowych. Tak powstał Nonexistent Environment Simulator, nietuzinkowa modyfikacja klasycznego NES-a.
Pewien fan steampunkowej stylistyki stwierdził, że retrokonsole świetnie nadają się do przeniesienia do uniwersum maszyn parowych. Tak powstał Nonexistent Environment Simulator, nietuzinkowa modyfikacja klasycznego NES-a.
Nintendo udowodniło, że konsole z kilkudziesięcioletnim stażem mogą świetnie sprawdzać się w rękach współczesnych graczy. Pojawienie się w dystrybucji NES-a Classic Mini rozpoczęło istny szał na retrogranie. Po debiucie tej zabawki od Nintendo rynek zalały kolejne odświeżone konsole sprzed lat. Cel ich powstania był prosty - miały przypomnieć nam, jak grało się w czasach naszej młodości, u zarania branży .
Również deweloperzy indie dostrzegli siłę nurtu retro i zaczęli masowo zwracać się w stronę pixel artu, aby w ten sposób przyciągnąć przed ekrany tych, którzy z rozrzewnieniem wspominają początki swojej gamingowej przygody. Rozpikselowana, uwspółcześniona grafika w parze z prostą mechaniką okazały się świetnym pomysłem na dotarcie do szerokiego grona odbiorców. A skoro o parze mowa...
Do nurtu odświeżania klasycznych konsol sprzed lat dołączyły także mniejsze firmy oraz amatorzy, którzy własnym sumptem postanowili przenieść się w czasie i powrócić do ery ośmiobitowców. Konstruktor Alexandre Adam stwierdził, że stylistyka retro idealnie komponuje się ze steampunkiem. I tak zrodził się pomysł, aby przenieść NES-a do świata pary.
Nonexistent Environment Simulator to jedna z najbardziej efektownych przeróbek starych konsol. Twórca zamknął całą elektronikę we wnętrzu drewnianej skrzynki przyozdobionej elementami w kolorze starego złota. Całość naszpikował w pełni funkcjonalnymi mechanizmami rodem ze steampunkowego świata. Masywny przełącznik u szczytu pozwoli zmieniać tryby pracy urządzenia, łańcuszek przy skrytce na kartridże uruchamia NES-a, a telegraf służy do resetowania konsoli. Jest tu nawet zintegrowany ekran lampowy, generator pary oraz subtelnie ukryty trybik do regulacji głośności.
W poniższej galerii można zobaczyć najważniejsze elementy Nonexistent Environment Simulator. Profil twórcy dostępny jest pod tym facebookowym linkiem.
Zobacz także:
Źródło: Alexandre Adam, Facebook
Kalendarz premier seriali
Zobacz wszystkie premieryDzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1978, kończy 46 lat
ur. 1971, kończy 53 lat
ur. 1964, kończy 60 lat
ur. 1965, kończy 59 lat
ur. 1974, kończy 50 lat