Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

 

Nowe routery Netgeara wyglądają jak statki z Gwiezdnych Wojen

Firma Netgear nie stroi od ekstrawaganckiego wzornictwa. Jej nowe routery wyglądają jak żywcem wyjęte z sagi George'a Lucasa, a przy okazji pracują piekielnie szybko.

Netgear uwielbia eksperymentować z formą. Według projektantów tej firmy sprzęty elektroniczne nie muszą być nudne, aby być wysoce funkcjonalne. Najlepiej świadczy o tym nowa linia routerów Nighthawk. Modele AX8 oraz AX12 przypominają wahadłowce Kylo Rena z Przebudzenia mocy i są równie potężne co syn Hana Solo i Lei Organy.

Oba modele mogą bezprzewodowo przesyłać dane z prędkością do 60 Gb/s dzięki wykorzystaniu mocy obliczeniowej czterordzeniowego procesora. Do dyspozycji otrzymamy także kilka gigabitowych portów Ethernet (pięć w modelu AX12 oraz sześć w AX8) oraz złącze 5 Gb/s do błyskawicznego przesyłania danych w ramach sieci domowej. W tak zaawansowanym sprzęcie nie mogło zabraknąć także systemu obsługi głosowej – routery dogadają się z asystentami od Google oraz Amazonu. Oba modele różni nie tylko liczba złącz – AX8 może jednocześnie przesyłać osiem strumieni danych, a AX12 – aż dwanaście.

-
-

Jak można się domyślać, za takie cacko trzeba będzie sporo zapłacić. Model AX8 wyceniono na 400 dolarów i pojawi się w sprzedaży 21 grudnia. Niestety, cena oraz data premiery AX12 nie są jeszcze znana. Choć można spodziewać się, że ten model zadebiutuje na początku 2019 roku, a jego cena będzie odpowiednio wyższa. Jeśli ktoś poszukuje routera, który nie godzi się na żadne kompromisy, a przy okazji wygląda nietuzinkowo, seria Nighthawk może przypaść mu do gustu.

Źródło: Engadget / Zdjęcie: Netgear
 

 

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

MCU – Kto mógłby zagrać X-Men…

Kto mógłby zagrać w MCU X-Men po Avengers: Endgame? Poznajcie najlepsze propozycje fanów.

spoilery
-

MCU – powrót postaci i zaskakujące…

Przy okazji tegorocznej odsłony MCU, filmu Avengers: Endgame, powstają nowe produkty okolicznościowe promujące film. Tym…

-

Kobiety Mafii 2 – nowy zwiastun…

Do sieci trafił nowy oficjalny zwiastun kontynuacji filmu Kobiety Mafii w reżyserii Patryka Vegi.

Piotr Piskozub
-

Arrow – nowa wersja Suicide Squad…

Wiele wskazuje na to, że już niebawem w Arrow zobaczymy kolejną wersję Suicide Squad -…

Michalina Reda
-

Gra o tron – Sophie Turner…

Sophie Turner, która wciela się w Sansę w serialu Gra o tron, zdradziła, że nie…

Piotr Piskozub
-

Niezrealizowane filmy o herosach – jedne…

Wiedzieliście, że Bob Hoskins mógł wcielić się w Wolverine'a? Poznajcie najciekawsze projekty superbohaterskie, które nie…

Co o tym sądzisz?