Przeczytaj w weekend
 

Advertisement  

 

Advertisement  

Nowe routery Netgeara wyglądają jak statki z Gwiezdnych Wojen

Firma Netgear nie stroi od ekstrawaganckiego wzornictwa. Jej nowe routery wyglądają jak żywcem wyjęte z sagi George'a Lucasa, a przy okazji pracują piekielnie szybko.

Firma Netgear nie stroi od ekstrawaganckiego wzornictwa. Jej nowe routery wyglądają jak żywcem wyjęte z sagi George'a Lucasa, a przy okazji pracują piekielnie szybko.

Emil Borzechowski

Emil Borzechowski

Tagi:  Netgear 

Netgear uwielbia eksperymentować z formą. Według projektantów tej firmy sprzęty elektroniczne nie muszą być nudne, aby być wysoce funkcjonalne. Najlepiej świadczy o tym nowa linia routerów Nighthawk. Modele AX8 oraz AX12 przypominają wahadłowce Kylo Rena z Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy i są równie potężne co syn Hana Solo i Lei Organy.

Oba modele mogą bezprzewodowo przesyłać dane z prędkością do 60 Gb/s dzięki wykorzystaniu mocy obliczeniowej czterordzeniowego procesora. Do dyspozycji otrzymamy także kilka gigabitowych portów Ethernet (pięć w modelu AX12 oraz sześć w AX8) oraz złącze 5 Gb/s do błyskawicznego przesyłania danych w ramach sieci domowej. W tak zaawansowanym sprzęcie nie mogło zabraknąć także systemu obsługi głosowej - routery dogadają się z asystentami od Google oraz Amazonu. Oba modele różni nie tylko liczba złącz - AX8 może jednocześnie przesyłać osiem strumieni danych, a AX12 - aż dwanaście.

Jak można się domyślać, za takie cacko trzeba będzie sporo zapłacić. Model AX8 wyceniono na 400 dolarów i pojawi się w sprzedaży 21 grudnia. Niestety, cena oraz data premiery AX12 nie są jeszcze znana. Choć można spodziewać się, że ten model zadebiutuje na początku 2019 roku, a jego cena będzie odpowiednio wyższa. Jeśli ktoś poszukuje routera, który nie godzi się na żadne kompromisy, a przy okazji wygląda nietuzinkowo, seria Nighthawk może przypaść mu do gustu.

Źródło: Engadget / Zdjęcie: Netgear

 

 

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

To okno zamknie się automatycznie za 99 sek. [X]
Advertisement
To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]
 

Advertisement
Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV