Przeczytaj w weekend

Obcy – powstają krótkometrażówki z okazji 40. rocznicy. Zwiastun i opisy

W tym roku przypada 40. rocznica kultowego filmu Obcy. 8 Pasażer Nostromo w reżyserii Ridleya Scotta. Studio Fox razem z niezależnymi twórcami przygotuje sześć krótkometrażówek osadzonych w świecie Ksenomorfów.

W tym roku przypada 40. rocznica kultowego filmu Obcy. 8 Pasażer Nostromo w reżyserii Ridleya Scotta. Studio Fox razem z niezależnymi twórcami przygotuje sześć krótkometrażówek osadzonych w świecie Ksenomorfów.

Michał Kujawiński

Michał Kujawiński

Tagi:  obcy 

Z okazji 40. rocznicy Alien, studio 20th Century Fox przygotowało sześć krótkometrażowych filmów rozgrywających się w świecie Ksenomorfów. Powstały one we współpracy z internetową platformą Tongal, która słynie z dawania szansy niezależnym twórcom.

Ostatecznie wybrano sześciu szczęśliwców, którzy nakręcą swoje projekty przy pomocy zawodowców. Dziś poznaliśmy opisy wszystkich produkcji. Zobaczcie też zapowiedź wideo:

  • Alien: Alone - Hope, członek załogi opuszczonego transportowca Otranto, spędziła rok na walce o przetrwanie swoje, a także statku. Po odkryciu ukrytego ładunku, ryzykuje wszystko, żeby zasilić zepsuty statek w poszukiwaniu ludzkiego życia. Scenariusz i reżyseria: Noah Miller.
  • Alien: Containment - Czworo ocalałych rozbitków znajduje się na pokładzie małej kapsuły ratunkowej w kosmosie. Próbują ustalić, co doprowadziło do epidemii, która pochłonęła ich statek. Zaczynają rozumieć, że nie mogą sobie wzajemnie ufać. Scenariusz i reżyseria: Chris Reading.
  • Alien: Harvest - ocalała załoga uszkodzonego statku ma mało czasu na dotarcie do kapsuły ratunkowej. Narzędziem, które może im pomóc w dotarciu do niej, jest czujnik ruchu. W mroku czai się jednak mroczna istota, która nęka załogę. Scenariusz i reżyseria: Benjamin Howdeshell.
  • Alien: Night Shift - zaginiony i zdezorientowany pilot zostaje odnaleziony przez swoich współpracowników. Proponują mu drzemkę. Zostaje wpuszczony do magazynu kolonii, ale stan pilota pogarsza się i postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. Scenariusz i reżyseria: Aidan Breznick.
  • Alien: Ore - Lorraine, pracująca ciężko obywatelka kolonii górniczej, pragnie polepszyć jakość życia swojego i jej córek i wnuków. Jej współpracownicy odkrywają zabitego w tajemniczych okolicznościach górnika, Lorriane zmuszona będzie do wybrania pomiędzy ucieczką, a sprzeciwienie się rozkazom i walką o ratunek dla swojej rodziny.Scenariusz i reżyseria: siostry Spear.
  • Alien: Specimen - Nocna zmiana w szklarni w jednej z kolonii. Botaniczka Julia stara się zapanować nad próbkami gleby, które wywołały niepokój u jej psiego pomocnika. Pomimo wysiłków, Julia zostaje uwięziona w laboratorium, które niespodziewanie zostało zamknięte. Nie wie, że okaz Obcego wydostał się z tajemniczego transportu. Rozpocznie się walka o przetrwanie, bo kosmita poszukuje nosiciela. Scenariusz i reżyseria: Kelsey Taylor.

Źródło: deadline.com/ zdjęcie główne: materiał prasowe

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV