Przeczytaj w weekend

Oficjalnie: komiks zmienia genezę Kapitan Marvel. MCU to wykorzysta?

Marvel zmienił w komiksie genezę postaci Kapitan Marvel. Na razie nie wiemy, czy na podobny zabieg zdecyduje się MCU.

Marvel zmienił w komiksie genezę postaci Kapitan Marvel. Na razie nie wiemy, czy na podobny zabieg zdecyduje się MCU.

UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

Już w zeszłym miesiącu informowaliśmy Was, że komiksowa seria The Life of Captain Marvel prawdopodobnie zmieni genezę postaci Kapitan Marvel. Przypomnijmy, że w klasycznej wersji bohaterka nabyła swe moce w trakcie wybuchu urządzenia nazywanego Psyche-Magnetronem - struktura genetyczna heroiny połączyła się z DNA należącego do rasy Kree Mar-Vella. The Life of Captain Marvel ukazuje jednak całą kwestię zupełnie inaczej. Gdy Carol Danvers wróciła do rodzinnego domu, pod jego drzwiami pojawił się żołnierz armii Kree. W obronie protagonistki stanęła jej matka, Marie, która zdejmując naszyjnik ujawniła, że pochodzi z innej planety. Na jej kostiumie zobaczyliśmy gwiazdę, charakterystyczny symbol planety Hala.

4. zeszyt serii oficjalnie potwierdza wcześniejsze przypuszczenia. Dowiadujemy się z niego, że wybuch Psyche-Magnetronu nie zmienił struktury genetycznej Danvers, ale po prostu aktywował obecne w niej od urodzenia supermoce. "Nie były pożyczone. Nie były darem. Nie powstały przypadkowo" - mówi matka Carol. Innymi słowy: bohaterka jest hybrydą Kree i człowieka, owocem romansu przedstawicielki kosmicznej rasy z mężczyzną z naszej planety.

Na tym jednak nie koniec rewelacji. Komiks wyjawia, że prawdziwe imię Marie to Mari-Ell (w tych kategoriach Carol będzie się więc nazywać Car-Ell). Fani zwracają uwagę, że na poziomie semantycznym heroinie jest zaskakująco blisko do Kal-Ela aka Supermana, natomiast samą Mari-Ell możemy skojarzyć z Mar-Vellem.

Na razie nie jest jasne, czy MCU w filmie Kapitan Marvel zdecyduje się na podobny zabieg. Komentatorzy zwracają jednak uwagę na to, że moment wprowadzenia serii na rynek nie jest przypadkowy i może stanowić analogię do serii z 2012 roku. Wtedy Dom Pomysłów w komiksowej historii zmienił genezę Nicka Fury'ego tak, aby bardziej pasowała ona do kinowej wersji.

Źródło: Hollywood Reporter / zdjęcie główne: Marvel

 

 

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV