Patryk Vega serwuje nam kolejne swoje działo - 9. w ciągu zaledwie czterech lat! Fabuła filmu Plagi Breslau rozgrywa się we współczesnym Wrocławiu, gdzie dochodzi do makabrycznych morderstw.  Codziennie o godzinie 18:00 nieznany, seryjny morderca dokonuje zbrodni. Policjantka Helena Ruś (Małgorzata Kożuchowska) podejrzewa, że są one dziełem jednego człowieka. Kiedy podczas interwencji poważnie ranny zostaje Bronson (Tomasz Oświeciński), policyjny partner Heleny, bohaterka decyduje się za wszelką cenę ustalić tożsamość zabójcy. Wraz z oddelegowaną do tej sprawy profilerką z CBŚP, Iwoną Bogacką (Daria Widawska), prowadzi śledztwo, którego wyjaśnienia należy szukać w XVIII-wiecznej historii miasta. Plagi Breslau to 9. projekt Patryka Vegi w ciągu ostatnich 4 lat. Spróbujmy je podsumować.

Patry Vega - filmy i seriale

Patryk Krzemieniecki - prawdziwe nazwisko Vegi - od zawsze interesował się kinem i montażem. Po wejściu w pełnoletniość postanowił zmienić nazwisko, aby myśleć o karierze międzynarodowej. Jego praca magisterska była oparta na serialu Prawdziwe psy, którego był współscenarzystą i reżyserem. Produkcja opowiadała o pracy warszawskich śledczych. Tematyka policyjna była bardzo bliska reżyserowi od samego początku. Dzięki temu powstała najbardziej znana produkcja Vegi, kultowy już film PitBull i serial na nim oparty. Postacie w nim występujące takie jak Despero czy Gebels weszły do kanonu bohaterów polskiego kina. Po latach, w 2016 roku reżyser postanowił kontynuować swoją najbardziej znaną markę i wypuścił do kin produkcję Pitbull. Nowe porządki a rok później Pitbull. Niebezpieczne kobiety, jednak nie wzbudziły one już takiego zachwytu jak oryginał. Po romansie z gatunkiem kryminału o twardych gliniarzach, Vega postanowił spróbować sił w komedii. Jednak skończyło się to źle. Jego filmy, Ciacho oraz Last Minute spotkały się z ogromną krytyką, przy okazji zdobywając statuetki Złotych Węży przyznawane najgorszym polskim produkcjom. Nie udało się również wskrzesić kultowej produkcji Stawka większa niż życie w jej kinowej kontynuacji, Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć. Film lekko mówiąc nie wzbudził entuzjazmu. Reżyser powrócił do formy w projekcie Służby specjalne, opowiadającym o kulisach działania agencji wywiadowczych w naszym kraju. Produkcja została uzupełniona o serial wyemitowany na antenie TVP 2. Od 2016 roku trwa w najlepsze świetna passa twórcy jeśli chodzi o frekwencję w kinach. Jego filmy, , Pitbull. Niebezpieczne kobietyKobiety mafii oraz Botoks zgromadziły przed ekranami miliony odbiorców. Nie przeszkodziło w tym chłodne przyjęcie, szczególnie tego ostatniego przez krytyków i widzów. Co przyciąga widzów do filmów Vegi? Brutalność, przemoc, wulgarny język, kulisy niedostępnych sfer - czyli to, na co polskie kino nie zawsze ma odwagę.

Patryk Vega i jego książki

Swoją kinową pasję Patryk Vega dzieli z literackim obliczem. Reżyser jest autorem kilku książek non-fiction o tematyce policyjnej, i wywiadowczej. Pierwszą z nich, Złe Psy. W imię zasad,  wydał w 2015 roku. W niej Sławek Opala oraz inni śledczy opowiadali o prawdziwym obliczu polskiej przestępczości i wielu jej aspektach. W kontynuacji pod tytułem Złe Psy. Po ciemnej stronie mocy Vega podjął się tematu policjantów, którzy nie wytrzymali presji związanej ze swą pracą i weszli na przestępczą ścieżkę. Reżyser opublikował jeszcze dwie książki - Służby specjalne. Podwójna przykrywka opowiadającą o kulisach pracy polskiego wywiadu oraz Niebezpieczne kobiety o losie płci pięknej w naszej, rodzimej policji.

Patryk Vega - social media

Reżyser chętnie dzieli się ze swoimi fanami na Instagramie czy Facebooku kolejnymi zdjęciami z planów swoich projektów, nowościami castingowymi ich dotyczących czy materiałami promującymi poszczególne produkcje.      
To jest uproszczona wersja artykułu. KLIKNIJ aby zobaczyć pełną wersję (np. z galeriami zdjęć)
Spodobał Ci się ten news? Zobacz nasze największe HITY ostatnich 24h
Skomentuj