Pokemon Geodude został maskotką prefektury Iwate w Japonii

Geodude to skalny Pokemon z pierwszej generacji. Teraz może pochwalić się on tytułem maskotki prefektury Iwate.

Geodude to skalny Pokemon z pierwszej generacji. Teraz może pochwalić się on tytułem maskotki prefektury Iwate.

Paweł Krzystyniak

Paweł Krzystyniak

Tagi:  Pokemon 

Pokemony pomimo upływu lat nadal cieszą się ogromną popularnością, najlepszym dowodem na to jest zainteresowanie kolejnymi grami z serii, czy filmem Pokemon: Detektyw Pikachu. Nie inaczej jest w Japonii, a więc ojczyźnie tych fikcyjnych stworzeń - teraz doszło tam do ciekawej sytuacji - pokemon Geodude został maskotką jednej z prefektur - Iwate.

Taki wybór nie powinien jednak nikogo dziwić gdy weźmie się pod uwagę nazwę prefektury. Iwate można przetłumaczyć bowiem jako "kamienne ręce" lub "skalne ręce", co idealnie pasuje do wizerunku tego Pokemona. Pojawił się jednak pewien problem - Geodude unosi się nad ziemią. Twórcy kostiumu podeszli więc do tego w nietypowy sposób i zaprojektowali spodnie w biało-szarą kratkę, którego celem jest... imitowanie przezroczystości. Trzeba przyznać, że to zabawne i wyjątkowo kreatywne wyjście z tej kłopotliwej sytuacji.

Źródło: twitter.com/poke_times

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV