Ptaki Nocy - są recenzje filmu. Co krytycy sądzą o produkcji?

W sieci zadebiutowały recenzje widowiska Ptaki Nocy. Są one w zdecydowanej większości pozytywne.

W sieci zadebiutowały recenzje widowiska Ptaki Nocy. Są one w zdecydowanej większości pozytywne.

Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn) to najnowsze widowisko oparte na komiksach DC o przygodach tytułowej drużyny bohaterek, w której skład wchodzą między innymi Harley Quinn, Czarny Kanarek i Łowczyni. W tym momencie w serwisie Rotten Tomatoes znajduje się 45 recenzji produkcji, z czego 41 jest pozytywnych i tylko 4 negatywne, co daje procentowy wynik 91% ze średnią ocen 7,16/10. 

W pozytywnych recenzjach krytycy chwalą scenarzystkę Christinę Hodson oraz reżyserkę Cathy Yan, które stworzyły naprawdę zwariowaną historię, która niesie ze sobą feministyczny wydźwięk. Jednak jak to pięknie ujął jeden z dziennikarzy nie jest to feministyczny slogan wymyślony w salach konferencyjnych, a pokazana z lekkością relacja bohaterek, które wcale nie chcą być wzorami do naśladowania, tylko dobrze się bawić. Wielkie słowa uznania zbiera obsada na czele z Margot Robbie, której według krytyków ten film jako Harley Quinn wreszcie pozwolił w pełni wybrzmieć. Jednak pozostałe członkinie tytułowej drużyny również wnoszą sporo świeżości i każda z nich ma swoją historię i cechy, dzięki którym mają zyskać przychylność widzów. Natomiast Ewan McGregor jako antagonista, Czarna Maska bardzo dobrze łączy w sobie niedojrzałość, chłopięcość swojej postaci z mrokiem i czymś złowrogim. Ogromne pochwały zbierają sceny akcji, które są szalone, brutalne, ale przy tym bardzo pomysłowe. 

Natomiast w nielicznych, negatywnych recenzjach możemy przeczytać, że nie ma tego balansu między humorem  a akcją jak choćby w Deadpoolu. Zdecydowanie więcej postawiono na widowiskowe sekwencje, a nie skupiono się na humorze i historii. Dziennikarze zarzucają również niewykorzystanie potencjału postaci z tytułowej drużyny, szczególnie Łowczyni granej przez Mary Elizabeth Winstead. Dostaje się również zaburzeniu narracji poprzez retrospekcje, które pojawiają się w produkcji.

Ptaki Nocy - premiera filmu w Polsce już 7 lutego.

null

Źródło: rottentomatoes.com/zdjęcie główne: Warner Bros

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Kevin Alejandro

Kevin Alejandro

ur. 1976, kończy 44 lat

Russell Crowe

Russell Crowe

ur. 1964, kończy 56 lat

Jackie Chan

Jackie Chan

ur. 1954, kończy 66 lat

Francis Ford Coppola

Francis Ford Coppola

ur. 1939, kończy 81 lat

Clarke Peters

Clarke Peters

ur. 1952, kończy 68 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV