Deadpool (2016)

Deadpool

Ekranizacja jednego z najoryginalniejszych komiksów Marvel Comics. Wade Wilson – niegdyś agent służb specjalnych, a obecnie najemnik – poddany zostaje nielegalnemu eksperymentowi, w wyniku którego nabywa niezwykłych mocy samouzdrawiania. Odtąd staje się znany jako Deadpool i wyposażony w nowe zdolności oraz czarne poczucie humoru wyrusza z misją wymierzenia sprawiedliwości człowiekowi, który niemal zniszczył mu życie.

Trailery i materiały wideo

Deadpool - zwiastun

Najnowsza recenzja redakcji

Na płycie Blu-ray z Deadpool znajdziecie dwie opowieści.

Pierwsza to film, czyli napakowana akcją, humorem, przekleństwami i żenująco-śmiesznymi żartami historia Wade’a Wilsona, najemnika, który zakochuje się i znajduje szczęście, by następnie dowiedzieć się, że ma raka, i to z typu tych, które nie dają nadziei na wyleczenie. Ponieważ zaś jesteśmy w komiksowym uniwersum X-Men, mamy mutantów z niezwykłymi mocami – i nasz bohater, dotarłszy do granic desperacji, oddaje się w ręce szemranych typów, którzy obiecują nie tylko go uleczyć, ale wręcz uczynić z niego superherosa. Szemrane typy okazują się bardzo szemrane, bo choć Wade nie musi już martwić się rakiem, przemiana strasznie go oszpeca, no i okazuje się, że jego „zbawcy” chcieli stworzyć nie bohatera, a niewolnika. Wszystko się więc plącze, efekt jest zaś taki, że Wade, kryjąc swoją ohydną facjatę za czerwoną maską, staje się Deadpoolem i rusza na poszukiwania swoich zbawców-oprawców, z naciskiem na twardziela, który każe zwać się Ajax, podczas gdy tak naprawdę ma na imię Francis.

Źródło: Imperial-Cinepix
Źródło: Imperial-Cinepix

Znajdziecie tu humor, krew, przegięte gagi, mnóstwo nawiązań do popkultury (z naciskiem na komiksowe klisze), efektowną akcję i przede wszystkim przesympatycznego, zdrowo kopniętego gadułę, który uwielbia krzywdzić innych, najlepiej na żywo komentując swoje poczynania. Deadpool to unikat, bohater świadomy bycia postacią komiksową/filmową, co pozwala mu wejść na zupełnie inny poziom humoru i relacji z widzami. Efekt jest świeży i przekomiczny.

Kluczem do sukcesu okazało się wierne przeniesienie ducha komiksów i samego Deadpoola na wielki ekran, bez ugrzeczniania i spłycania, bez godzenia się na twórcze kompromisy.

Ryan Reynolds jako Deadpool
Źródło: materiały prasowe

I właśnie o tym jest druga zawarta na Blu-rayu opowieść (czyli około 2 godzin dodatków): to historia filmowców, którzy mieli pasję, a tą pasją był Deadpool, i którzy dopięli swego, po latach namawiając studio do uwierzenia w nich, do czego w największej mierze przyczynił się… internet – do sieci „wyciekł” materiał testowy, którym fani się zachwycili i przez który naciskali na studio. Zresztą, nawet później twórcy, z Reynoldsem i Millerem na czele, nie szli na żadne kompromisy, negocjowali wyższą kategorię wiekową, przykładali się do każdego szczegółu, udało im się nawet w twórczy sposób wykorzystać budżetowe ograniczenia (scena z 12 nabojami).

Źródło: Imperial-Cinepix
Źródło: Imperial-Cinepix

W efekcie w Hollywood po raz pierwszy powstał wielkobudżetowy film komiksowy od fanów dla fanów. To w nim czuć, to potwierdzają materiały dodatkowe z Blu-raya, to stanowi o sile tej produkcji. Jestem fanem – mnie się podobało.

Co o tym sądzisz?

Zobacz w kinach

Znajdź najbliższe
Brak emisji w tym mieście

Zobacz w VOD

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Julia Kamińska

Julia Kamińska

ur. 1987, kończy 32 lat

Devon Bostick

Devon Bostick

ur. 1991, kończy 28 lat

Gerard Butler

Gerard Butler

ur. 1969, kończy 50 lat

Joe Mantegna

Joe Mantegna

ur. 1947, kończy 72 lat

Frances Conroy

Frances Conroy

ur. 1953, kończy 66 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV