Są pierwsze opinie o Wonder Woman. Poznajcie oceny krytyków

Zostało zdjęte embargo na publikację opinii w mediach społecznościowych. Wygląda na to, że Wonder Woman nie będzie tak negatywnie oceniana, jak Batman v Superman i Legion samobójców.

Kinowe uniwersum DC nie miało do tej pory szczęścia.Człowiek ze stali nie zebrał mocnych batów od krytyków, ale już na filmach Batman v Superman: Świt sprawiedliwościLegion samobójców nie pozostawiono suchej nitki. Wygląda na to, że nie będzie powtórki przy Wonder Woman. Przeważają bardzo pozytywne opinie krytyków oraz blogerów. Niektórzy dziennikarze jednak zwracają uwagę, że dużo ich kolegów obecnych na pokazie nie opublikowało swoich przemyśleń.

Najczęściej powtarzanym zdaniem jest: najlepszy film DC. Twierdzą, że Wonder Woman ma serce i człowieczeństwo, jakiego brakowało temu uniwersum. Chwalą dobrze napisany scenariusz, w którym przejście z części mitologicznej osadzonej na wyspie Diany do I wojny światowej zostało przeprowadzone sprawnie i płynnie.

Dziennikarze twierdzą, że największą zaletą filmu jest… Gal Gadot. Po tym czasie od debiutu w roli Wonder Woman aktorka najwyraźniej odkryła klucz do tego, jak ją dobrze zagrać. Czytamy, że jest idealną Wonder Woman. Prawdopodobnie to zasługa Patty Jenkins, która jako reżyser świetnie prowadzi aktorów. Jej postać jest optymistyczna i heroiczna, a według wielu jest to coś, czego ta seria potrzebowała. W końcu to w jej filmie Monster Charlize Theron stworzyła oscarową kreację. Dużo dobrego też mówią o chemii Gal Gadot z Chrisem Pine’em. Ta relacja bardzo się podoba. Wzbudza sympatię i bawi.

Sprawdź swoją wiedzę o filmach DC w quizie! Jak nazywają się bohaterowie?

Wygląda na to, że znaleziono też klucz do tonu filmu. Chociaż tło I wojny światowej jest posępne, mroczne i smutne, bohaterowie nigdy tacy nie są. Są pozytywni, optymistyczni i często zabawni. Chwalą również sceny akcji i budowę emocji. Jeden dziennikarz stwierdził, że częściowo film przypomina produkcję Marvela, Captain America: Pierwsze starcie, a częściowo Thora z uwagi na bohaterkę w nowym środowisku. Mówi on również, że ten brak cynizmu i strachu Wonder Woman przypomniał mu Supermana w wykonaniu Christophera Reeve’a.

Na razie nie można znaleźć w sieci negatywnej opinii na temat Wonder Woman. Nie wszyscy dziennikarze mieli okazję zobaczyć film, więc gdy wygaśnie embargo na recenzje, niewątpliwe negatywne się pojawią. Wydaje się, że powyższe oceny mogą sugerować, że będzie lepiej niż w przypadku dwóch poprzednich tytułów DC. Przy nich mieliśmy od razu recenzje, gdyż dziennikarze oglądali filmy tuż przed premierą.

Światowa premiera odbędzie się 2 czerwca. Embargo na recenzje ma wygasnąć dwa dni wcześniej.

Źródło: ew.com, comicbookmovie.com, collider.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
0 -

Nowa Trylogia Gwiezdnych Wojen: o czym…

Lucasfilm oficjalnie ogłosił nową trylogię Gwiezdnych Wojen, która nie będzie związana fabularnie z Sagą Skywalkerów.…

Piotr Piskozub
0 -

Przypominamy obsadę niezrealizowanego Justice League Mortal.…

Liga Sprawiedliwości spotkała się z chłodnym przyjęciem - wiele portali wykorzystuje ten fakt do przypomnienia…

Norbert Zaskórski
0 -

Nowe szczegóły kolejnego filmu Quentina Tarantino

W sieci pojawiły się nowe informacje dotyczące kolejnego reżyserskiego projektu twórcy Pulp Fiction i Nienawistnej…

Piotr Piskozub
0 -

Brett Ratner miał brać udział w…

Dziennikarze Los Angeles Times opisali, w jaki sposób w 1991 roku Brett Ratner i Russell…

Michalina Reda
0 -

Oto zwiastun 5. sezonu serialu Agenci…

Po klipach i zdjęciach promocyjnych, w sieci pojawił się pełny zwiastun nadchodzącego sezonu serialu Agenci…

Piotr Piskozub
0 -

Liga Sprawiedliwości morduje Avengers i X-Men…

W jednym z chińskich kin pojawił się nietypowy plakat promujący film Liga Sprawiedliwości.

Co o tym sądzisz?