Reklama

Są pierwsze opinie o Wonder Woman. Poznajcie oceny krytyków

Zostało zdjęte embargo na publikację opinii w mediach społecznościowych. Wygląda na to, że Wonder Woman nie będzie tak negatywnie oceniana, jak Batman v Superman i Legion samobójców.

Kinowe uniwersum DC nie miało do tej pory szczęścia.Człowiek ze stali nie zebrał mocnych batów od krytyków, ale już na filmach Batman v Superman: Świt sprawiedliwościLegion samobójców nie pozostawiono suchej nitki. Wygląda na to, że nie będzie powtórki przy Wonder Woman. Przeważają bardzo pozytywne opinie krytyków oraz blogerów. Niektórzy dziennikarze jednak zwracają uwagę, że dużo ich kolegów obecnych na pokazie nie opublikowało swoich przemyśleń.

Najczęściej powtarzanym zdaniem jest: najlepszy film DC. Twierdzą, że Wonder Woman ma serce i człowieczeństwo, jakiego brakowało temu uniwersum. Chwalą dobrze napisany scenariusz, w którym przejście z części mitologicznej osadzonej na wyspie Diany do I wojny światowej zostało przeprowadzone sprawnie i płynnie.

Dziennikarze twierdzą, że największą zaletą filmu jest… Gal Gadot. Po tym czasie od debiutu w roli Wonder Woman aktorka najwyraźniej odkryła klucz do tego, jak ją dobrze zagrać. Czytamy, że jest idealną Wonder Woman. Prawdopodobnie to zasługa Patty Jenkins, która jako reżyser świetnie prowadzi aktorów. Jej postać jest optymistyczna i heroiczna, a według wielu jest to coś, czego ta seria potrzebowała. W końcu to w jej filmie Monster Charlize Theron stworzyła oscarową kreację. Dużo dobrego też mówią o chemii Gal Gadot z Chrisem Pine’em. Ta relacja bardzo się podoba. Wzbudza sympatię i bawi.

Sprawdź swoją wiedzę o filmach DC w quizie! Jak nazywają się bohaterowie?

Wygląda na to, że znaleziono też klucz do tonu filmu. Chociaż tło I wojny światowej jest posępne, mroczne i smutne, bohaterowie nigdy tacy nie są. Są pozytywni, optymistyczni i często zabawni. Chwalą również sceny akcji i budowę emocji. Jeden dziennikarz stwierdził, że częściowo film przypomina produkcję Marvela, Captain America: Pierwsze starcie, a częściowo Thora z uwagi na bohaterkę w nowym środowisku. Mówi on również, że ten brak cynizmu i strachu Wonder Woman przypomniał mu Supermana w wykonaniu Christophera Reeve’a.

Na razie nie można znaleźć w sieci negatywnej opinii na temat Wonder Woman. Nie wszyscy dziennikarze mieli okazję zobaczyć film, więc gdy wygaśnie embargo na recenzje, niewątpliwe negatywne się pojawią. Wydaje się, że powyższe oceny mogą sugerować, że będzie lepiej niż w przypadku dwóch poprzednich tytułów DC. Przy nich mieliśmy od razu recenzje, gdyż dziennikarze oglądali filmy tuż przed premierą.

Światowa premiera odbędzie się 2 czerwca. Embargo na recenzje ma wygasnąć dwa dni wcześniej.

Źródło: ew.com, comicbookmovie.com, collider.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Najlepsze z 24h

Michał Kujawiński
0 -

Star Trek: Discovery: sezon 1, odcinek…

Star Trek powraca do telewizji i czyni to w bardzo dobrym stylu. Czy nowy serial…

Ocena recenzenta:
8
Michalina Reda
0 -

W Warszawie skradziono 100 mieczy świetlnych.…

Na warszawskich Bielanach doszło do niecodziennej kradzieży. Włamywacze ograbili piwnicę, w której składowano miecze świetlne.

Adam Siennica
0 -

Oto klimatyczna czołówka 2. sezonu serialu…

Canal+ przygotował ciekawą czołówkę dla 2. sezonu serialu Belfer. Premiera w październiku.

Adam Siennica
0 -

Box Office: Kingsman: Złoty krąg wygrywa…

Horror To po dwóch tygodniach dominacji w amerykańskim box office został zdetronizowany. Kingsman: Złoty krąg…

Norbert Zaskórski
0 -

Obejrzyj pierwsze 10 minut filmu Spider-Man:…

Sony Pictures zamieściło w sieci początkowe sekwencje najnowszego filmu o Człowieku-Pająku. Wszystko to z okazji…

Norbert Zaskórski
0 -

Gwiazdy filmu X-Men: Dark Phoenix odwiedziły…

Aktorzy z nadchodzącego widowiska 20th Century Fox na podstawie serii komiksów Marvela odwiedziły dziecięcy szpital…

Co o tym sądzisz?