Samsung Smart TV 2022: kalibracja obrazu prosta jak nigdy
Inteligentna kalibracja to funkcja, która za pomocą smartfona pozwala dopasować parametry telewizora, takie jak jasność i kolory, do warunków w pomieszczeniu.
Inteligentna kalibracja to funkcja, która za pomocą smartfona pozwala dopasować parametry telewizora, takie jak jasność i kolory, do warunków w pomieszczeniu.
Sposób prezentacji obrazu na ekranie podlega subiektywnej ocenie każdego z widzów. Kalibracja to jeden ze sposobów, aby osiągnąć optymalne ustawienia dla konkretnego pomieszczenia. Dotychczas była ona domeną specjalistów w tej dziedzinie. Teraz, dzięki zaproponowanej przez Samsung Inteligentnej kalibracji praktycznie każdy z użytkowników może wykonać ją samodzielnie. W zależności od modelu telewizora dostępne są dwa tryby: podstawowy i profesjonalny [1], które trwają odpowiednio do 30 sekund i do 15 minut.
Inteligentna kalibracja dostępna jest dla tegorocznych telewizorów Samsung z serii Excellence Line, Neo QLED, QLED, OLED oraz dla The Frame, The Serif i The Sero. Do przeprowadzenia procedury potrzebny jest kompatybilny smartfon [2] oraz aplikacja SmartThings [3].
Inteligentna kalibracja to funkcja zintegrowana z mobilną aplikacją SmartThings dostępną dla smartfonów z systemem Android i iOS. Na starcie należy podłączyć telewizor i smartfon do tej samej sieci Wi-Fi. Następnie zarejestrować nowy telewizor bądź uruchomić za pomocą aplikacji wcześniej dodane urządzenie. Po wejściu w kartę produktu, Inteligentna kalibracja pojawi się jako jedna z dostępnych opcji. W kolejnym kroku – w zależności od modelu telewizora – można będzie wybrać tryb podstawowy lub profesjonalny. Pierwszy to szybka i prosta optymalizacja ustawień obrazu, która trwa ok. 15-30 sekund. Drugi jest bardziej rozbudowany, a analizie i optymalizacji podlega więcej parametrów. Może potrwać do 15 minut.
W kolejnym kroku na ekranie zostanie wyświetlony biały prostokąt, który stanowi obszar pomiaru. I w tym momencie do gry wchodzi smartfon, a w zasadzie jego tylna kamera. Urządzenie mobilne należy umieścić w odległości od 1 do 3 cm od wyświetlanego białego okna i wybrać opcję „Start” na smartfonie. W przypadku kalibracji w trybie profesjonalnym zaleca się umieszczenie smartfona na statywie.
Po zakończeniu kalibracji można będzie porównać obraz „przed” i „po”, a następnie zapisać zmiany. Kalibracja przeprowadzana jest dla trybu Film, który później oznaczony będzie jako Film (skalibrowany). W razie potrzeby, na przykład, jeśli telewizor zostanie przeniesiony do innego pomieszczenia, obraz można zresetować w menu telewizora, by następnie skalibrować go ponownie i dostosować do nowych warunków.
[1] Tryb profesjonalny dostępny jest dla QN900B/QN800B/QN700B/QN95B/QN91B/QN90B.
[2] Funkcja wymaga pobrania aplikacji SmartThings. Dostępna jest na urządzeniach wyprodukowanych po 2019 roku, które posiadają system operacyjny Android (Galaxy S, Note, Z Fold, Z Flip) lub iOS z obsługą Face ID.
[3] Dostępna technologia oraz funkcje mogą się różnić w zależności od kraju, usługodawcy, środowiska sieciowego lub produktu. Aktualizacje odbywają się bez powiadomienia. Wymagane jest podłączenie do Internetu oraz zarejestrowanie urządzeń w aplikacji SmartThings. Podłączone urządzenia są sprzedawane oddzielnie.
Źródło: Informacja prasowa Samsung
naEKRANIE Poleca
ReklamaKalendarz premier seriali
Zobacz wszystkie premieryDzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1954, kończy 71 lat
ur. 1992, kończy 33 lat
ur. 1985, kończy 40 lat
ur. 1966, kończy 59 lat
ur. 1972, kończy 53 lat