Repertuar kin Nowość Program TV

Serial Thorgal jednak powstanie. Reżyser zdradza nowe informacje

Florian Henckel von Donnersmarck podczas trwającego festiwalu filmowego Wenecji udzielił wywiadu na temat serialu Thorgal, nad którym pracuje. Wszystko wskazuje na to, że jest coraz bliżej realizacji.

Florian Henckel von Donnersmarck jest na festiwalu w Wenecji z okazji premiery swojego nowego historycznego filmu Never Look Away, który jest niemieckim kandydatem do Oscara. W rozmowie z Variety tłumaczy, że jego następnym projektem będzie serial fantasy Thorgal oparty na komiksach Jeana Van Hamme’a i Grzegorza Rosińskiego.

Reżyser po raz pierwszy ogłosili swoje plany na adaptację Thorgala aż dwa lata temu. Teraz w rozmowie z Variety wyjaśnia, że po 10 latach walki w końcu udało mu się zakupić prawa do komiksu. I dlatego nareszcie będzie mógł go zrealizować.

– Thorgal to niesamowicie złożone, piękne i ekscytujące uniwersum. Opowiedzenie tej historii w filmie byłoby zbyt ograniczające. Jest to bardziej przemyślany świat niż na przykład Gra o tron. Dlatego pokazanie tego w formacie filmowym byłoby zbyt skrótowe – wyjaśnia.

Von Donnersmarck tłumaczy, że będzie przewodzić pokojowi scenarzystów w roli showrunnera oraz wyreżyseruje tyle odcinków, ile to fizycznie jest możliwe. Zamierza też sam wyprodukować serialu wykorzystując do tego swoje studio Pergamon Film. Po festiwalowej trasie ze swoim filmem zamierza szukać partnerów, którzy wspólnie z nim stworzą serial i go wyemitują.

– Zaczniemy rozmawiać i myśleć o tym, kto będzie naszym partnerem przy serialu. Podejmiemy decyzję, czy pójdziemy w stronę tradycyjnej telewizji, czy platform streamingowych – tłumaczy.

-
-

Na razie projekt jest na wczesnym etapie przygotowań. Jednak teraz, gdy reżyser w końcu ma prawa do Thorgala, realizacja jest coraz bliższa. Żadnych dat nie wyjawiono, więc raczej musimy poczekać co najmniej kilka lat.

Przypomnijmy, że bohaterem jest Thorgal Aegirsson, który wychowuje się wśród wikingów. Nie jest on jednak jednym z nich, bo jego rodzice nie pochodzą z Ziemi.

Źródło: variety.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
-

Avengers: Koniec gry – zdjęcia zabawek…

Do sieci trafiły kolejne materiały promujące Avengers: Koniec gry. Premiera w kwietniu.

Michalina Reda
-

Shazam! – są pierwsze recenzje. Krytycy…

Shazam! wejdzie na ekrany kin w przyszłym miesiącu a do sieci spłynęły już pierwsze -…

Michalina Reda
-

Gra o tron – buty Adidasa…

Adidas wypuścił na amerykański rynek serię butów inspirowanych serialem Gra o tron. Zobaczcie oficjalne zdjęcia.

Adam Siennica
-

The Walking Dead – będzie zaskoczenie…

Oficjalny Twitter The Walking Dead wrzucił zapowiedź odcinka, nawiązując do kultowego wydarzenia z serialu Gra…

Michalina Reda
-

Hellboy – dlaczego powstał reboot? Nowe…

Hellboy to nadchodzący film z Davidem Harbourem w roli głównej. Dziennikarze portalu Comicbook byli na…

Michalina Reda
-

Fan Gwiezdnych Wojen ma protezę inspirowaną…

Mark Hamill osobiście pogratulował na Twitterze nastolatkowi, który pochwalił się sztuczną bioniczną ręką inspirowaną BB-8.…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.