Repertuar kin Nowość Program TV

Serial Thorgal jednak powstanie. Reżyser zdradza nowe informacje

Florian Henckel von Donnersmarck podczas trwającego festiwalu filmowego Wenecji udzielił wywiadu na temat serialu Thorgal, nad którym pracuje. Wszystko wskazuje na to, że jest coraz bliżej realizacji.

Florian Henckel von Donnersmarck jest na festiwalu w Wenecji z okazji premiery swojego nowego historycznego filmu Never Look Away, który jest niemieckim kandydatem do Oscara. W rozmowie z Variety tłumaczy, że jego następnym projektem będzie serial fantasy Thorgal oparty na komiksach Jeana Van Hamme’a i Grzegorza Rosińskiego.

Reżyser po raz pierwszy ogłosili swoje plany na adaptację Thorgala aż dwa lata temu. Teraz w rozmowie z Variety wyjaśnia, że po 10 latach walki w końcu udało mu się zakupić prawa do komiksu. I dlatego nareszcie będzie mógł go zrealizować.

– Thorgal to niesamowicie złożone, piękne i ekscytujące uniwersum. Opowiedzenie tej historii w filmie byłoby zbyt ograniczające. Jest to bardziej przemyślany świat niż na przykład Gra o tron. Dlatego pokazanie tego w formacie filmowym byłoby zbyt skrótowe – wyjaśnia.

Von Donnersmarck tłumaczy, że będzie przewodzić pokojowi scenarzystów w roli showrunnera oraz wyreżyseruje tyle odcinków, ile to fizycznie jest możliwe. Zamierza też sam wyprodukować serialu wykorzystując do tego swoje studio Pergamon Film. Po festiwalowej trasie ze swoim filmem zamierza szukać partnerów, którzy wspólnie z nim stworzą serial i go wyemitują.

– Zaczniemy rozmawiać i myśleć o tym, kto będzie naszym partnerem przy serialu. Podejmiemy decyzję, czy pójdziemy w stronę tradycyjnej telewizji, czy platform streamingowych – tłumaczy.

-
-

Na razie projekt jest na wczesnym etapie przygotowań. Jednak teraz, gdy reżyser w końcu ma prawa do Thorgala, realizacja jest coraz bliższa. Żadnych dat nie wyjawiono, więc raczej musimy poczekać co najmniej kilka lat.

Przypomnijmy, że bohaterem jest Thorgal Aegirsson, który wychowuje się wśród wikingów. Nie jest on jednak jednym z nich, bo jego rodzice nie pochodzą z Ziemi.

Źródło: variety.com / zdjęcie główne: materiały prasowe
 

 

Najlepsze z 24h

Michalina Reda
breaking
-

Joaquin Phoenix jako Joker! Zobacz aktora…

Joaquin Phoenix gra Jokera i wiemy już, jak będzie wyglądał w pełnej charakteryzacji. Zobaczcie oficjalne…

Michalina Reda
-

Daredevil – pierwsze zdjęcia z 3.…

Po teaserach i plakatach przyszedł czas na pierwsze zdjęcia z 3. sezonu serialu Daredevil. Zobaczcie…

naEKRANIE
-

44 zwiastuny do obejrzenia w ten…

Przegapiliście nowe zwiastuny w tym tygodniu? Nic straconego. Specjalnie dla was zbieramy w jednym miejscu…

Norbert Zaskórski
-

Dlaczego Złoty Klakier 2018 został odwołany?…

Złoty Klakier 2018 to nagroda przyznawana co roku na festiwalu filmowym w Gdyni dla najdłużej…

Michalina Reda
-

The Eternals – znamy reżyserkę nowego…

The Eternals to nowy komiksowy film Marvela. Właśnie potwierdzono, kto zasiądzie na krześle reżysera.

Dawid Muszyński
-

Wiedźmin – Polka może zagrać w…

Wiedźmin to serial Netflixa, który wzbudza wielkie emocje w naszym kraju. Udało nam się ustalić…

Co o tym sądzisz?