Przeczytaj w weekend

Sphero kończy z produkcją licencjonowanych droidów

Drony R2-D2 i BB-8 od Sphero były jednymi z najciekawszych zabawek na licencji Gwiezdnych Wojen. Niestety, firma wycofuje się ze współpracy ze studiem Disney.

Drony R2-D2 i BB-8 od Sphero były jednymi z najciekawszych zabawek na licencji Gwiezdnych Wojen. Niestety, firma wycofuje się ze współpracy ze studiem Disney.

Emil Borzechowski

Emil Borzechowski

Tagi:  bb-8 

Kiedy do sprzedaży trafił BB-8 od Sphero inspirowany droidów z Star Wars: The Force Awakens, szybko stał się hitem sprzedażowym. Oto mogliśmy wejść w posiadanie miniaturowego robota o nietypowym kształcie, który nie tylko toczył się jak szalony po naszym domu, był także świetnym partnerem do oglądania Gwiezdnych wojen - piszczał i pikał, kiedy usłyszał swoje ulubione sceny. Ale czas BB-8 od Sphero właśnie dobiega końca. Podobnie jak kilku innych robotów tej firmy.

Przedstawiciele Sphero poinformowali, że zaprzestają produkowania wszystkich licencjonowanych zabawek. Oznacza to, że już wkrótce z półek sklepowych zniknie nie tylko BB-8, ale i R2-D2, R2-Q5, BB-9E, Lighting McQueen z serii Auta, figurka Spider Mana oraz opaska Force Band. Firma planuje wycofać się z partnerstwa z Disneyem i nie będzie wypuszczała nowych aktualizacji dla tych zabawek. Już teraz wszystkie modele zniknęły ze strony producenta i można kupić je wyłącznie u pośredników.

Paul Berberian, szef firmy , poinformował opinię publiczną, że decyzja ma podłoże ekonomiczne. Zabawki sprzedawały się bardzo dobrze wyłącznie w momencie premiery poszczególnych filmów, a później zainteresowanie nimi stopniowo spadało, aż w końcu osiągnęło tak niski pułap, że nie opłacało się dalej inwestować w ich produkcję. Po zawieszeniu współpracy z Disneyem Sphero nie wycofa się z rynku, firma wykorzysta doświadczenie zdobyte przy opracowywaniu tych disneyowskich gadżetów do rozwoju segmentu inteligentnych zabawek edukacyjnych.

Przykro patrzeć, jak tak interesujące produkty odchodzą w niebyt, ale prędzej czy później musiało do tego dojść. Jeśli zatem ktoś chce wyposażyć się w jedną z disneyowskich zabawek od Sphero, powinien się pospieszyć. Za kilka miesięcy zdobycie ich może okazać się bardzo problematyczne. Albo niezwykle kosztowne.

Źródło: Engadget / Zdjęcie: Materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV