Repertuar kin Nowość Program TV

Sphero kończy z produkcją licencjonowanych droidów

Drony R2-D2 i BB-8 od Sphero były jednymi z najciekawszych zabawek na licencji Gwiezdnych Wojen. Niestety, firma wycofuje się ze współpracy ze studiem Disney.

Kiedy do sprzedaży trafił BB-8 od Sphero inspirowany droidów z Przebudzenia mocy, szybko stał się hitem sprzedażowym. Oto mogliśmy wejść w posiadanie miniaturowego robota o nietypowym kształcie, który nie tylko toczył się jak szalony po naszym domu, był także świetnym partnerem do oglądania Gwiezdnych wojen – piszczał i pikał, kiedy usłyszał swoje ulubione sceny. Ale czas BB-8 od Sphero właśnie dobiega końca. Podobnie jak kilku innych robotów tej firmy.

Przedstawiciele Sphero poinformowali, że zaprzestają produkowania wszystkich licencjonowanych zabawek. Oznacza to, że już wkrótce z półek sklepowych zniknie nie tylko BB-8, ale i R2-D2, R2-Q5, BB-9E, Lighting McQueen z serii Auta, figurka Spider Mana oraz opaska Force Band. Firma planuje wycofać się z partnerstwa z Disneyem i nie będzie wypuszczała nowych aktualizacji dla tych zabawek. Już teraz wszystkie modele zniknęły ze strony producenta i można kupić je wyłącznie u pośredników.

Paul Berberian, szef firmy , poinformował opinię publiczną, że decyzja ma podłoże ekonomiczne. Zabawki sprzedawały się bardzo dobrze wyłącznie w momencie premiery poszczególnych filmów, a później zainteresowanie nimi stopniowo spadało, aż w końcu osiągnęło tak niski pułap, że nie opłacało się dalej inwestować w ich produkcję. Po zawieszeniu współpracy z Disneyem Sphero nie wycofa się z rynku, firma wykorzysta doświadczenie zdobyte przy opracowywaniu tych disneyowskich gadżetów do rozwoju segmentu inteligentnych zabawek edukacyjnych.

-
Plotka
-

Przykro patrzeć, jak tak interesujące produkty odchodzą w niebyt, ale prędzej czy później musiało do tego dojść. Jeśli zatem ktoś chce wyposażyć się w jedną z disneyowskich zabawek od Sphero, powinien się pospieszyć. Za kilka miesięcy zdobycie ich może okazać się bardzo problematyczne. Albo niezwykle kosztowne.

Źródło: Engadget / Zdjęcie: Materiały prasowe

Najlepsze z 24h

Michalina Reda
-

Kapitan Marvel – nowe zdjęcie superbohaterki…

Kapitan Marvel wejdzie na ekrany kin w marcu tego roku, a w sieci pojawiają się…

Adam Siennica
-

Netflix – seriale i filmy na…

Netflix przygotował dla swoich subskrybentów atrakcyjny luty. Nowe seriale i filmy na luty 2019 to…

spoilery
-

Arrow: sezon 7, odcinek 10 –…

Po miesięcznej przerwie nasza ulubiona Strzała wróciła na ekrany. Właściwie można powiedzieć, że dwie, ponieważ…

Ocena recenzenta:
3
Adam Siennica
-

Wybrano najbardziej pożądane seriale na świecie.…

Przyznano nagrody dla najbardziej pożądanych seriali na świecie, czyli takich, na których kolejne odcinki widzowie…

Adam Siennica
-

Star Wars Celebration 2019 – oficjalny…

Rusza promocja Star Wars Celebration 2019, czyli imprezy organizowanej przez Lucasfilm dla fanów Gwiezdnych Wojen.

Michalina Reda
-

Supergirl – oto Lex Luthor z…

Lex Luthor pojawi się w serialu Supergirl. Zobaczcie pierwsze zdjęcie bohatera, w którego wciela się…

Co o tym sądzisz?