Repertuar kin Nowość Program TV

Sphero kończy z produkcją licencjonowanych droidów

Drony R2-D2 i BB-8 od Sphero były jednymi z najciekawszych zabawek na licencji Gwiezdnych Wojen. Niestety, firma wycofuje się ze współpracy ze studiem Disney.

Kiedy do sprzedaży trafił BB-8 od Sphero inspirowany droidów z Przebudzenia mocy, szybko stał się hitem sprzedażowym. Oto mogliśmy wejść w posiadanie miniaturowego robota o nietypowym kształcie, który nie tylko toczył się jak szalony po naszym domu, był także świetnym partnerem do oglądania Gwiezdnych wojen – piszczał i pikał, kiedy usłyszał swoje ulubione sceny. Ale czas BB-8 od Sphero właśnie dobiega końca. Podobnie jak kilku innych robotów tej firmy.

Przedstawiciele Sphero poinformowali, że zaprzestają produkowania wszystkich licencjonowanych zabawek. Oznacza to, że już wkrótce z półek sklepowych zniknie nie tylko BB-8, ale i R2-D2, R2-Q5, BB-9E, Lighting McQueen z serii Auta, figurka Spider Mana oraz opaska Force Band. Firma planuje wycofać się z partnerstwa z Disneyem i nie będzie wypuszczała nowych aktualizacji dla tych zabawek. Już teraz wszystkie modele zniknęły ze strony producenta i można kupić je wyłącznie u pośredników.

Paul Berberian, szef firmy , poinformował opinię publiczną, że decyzja ma podłoże ekonomiczne. Zabawki sprzedawały się bardzo dobrze wyłącznie w momencie premiery poszczególnych filmów, a później zainteresowanie nimi stopniowo spadało, aż w końcu osiągnęło tak niski pułap, że nie opłacało się dalej inwestować w ich produkcję. Po zawieszeniu współpracy z Disneyem Sphero nie wycofa się z rynku, firma wykorzysta doświadczenie zdobyte przy opracowywaniu tych disneyowskich gadżetów do rozwoju segmentu inteligentnych zabawek edukacyjnych.

-
Plotka
-

Przykro patrzeć, jak tak interesujące produkty odchodzą w niebyt, ale prędzej czy później musiało do tego dojść. Jeśli zatem ktoś chce wyposażyć się w jedną z disneyowskich zabawek od Sphero, powinien się pospieszyć. Za kilka miesięcy zdobycie ich może okazać się bardzo problematyczne. Albo niezwykle kosztowne.

Źródło: Engadget / Zdjęcie: Materiały prasowe
 

 

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Seksapil to moc? Bohaterki komiksów w…

Zastanawialiście się kiedyś nad tym, dlaczego niektóre superbohaterki wyglądają w komiksach tak, jakby balansowały na…

Adam Siennica
-

Avengers: Koniec gry – Kapitan Marvel…

Avengers: Koniec gry trafi do kina za ledwie ponad miesiąc. Napływ informacji powoli zwiększa się,…

Adam Siennica
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

Do końca 9. sezonu The Walking Dead zostały tylko 2 odcinki. Zwiastun i zdjęcia zapowiadają…

Dawid Muszyński
-

Miłość, śmierć i roboty: sezon 1…

David Fincher i Tim Miller przedstawiają zbiór krótkich, niezwiązanych ze sobą animowanych historii. Jak wypada…

Ocena recenzenta:
8
Adam Siennica
-

Pewnego razu… w Hollywood – plakat…

Pewnego razu w Hollywood to najnowszy film w reżyserii Quentina Tarantino. Promocja ruszyła.

Adam Siennica
-

Toy Story 4 – pełny zwiastun…

Toy Story 4 to najnowszy kinowy film studia Pixar. Kontynuacja przygód popularnych bohaterów zawita na…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.