Star Trek – będzie drugi animowany serial. Więcej Short Treks

Alex Kurtzman, producent serialu Star Trek: Discovery i nadzorca budowy uniwersum Star Treka, ogłosił nowe projekty tworzony dla CBS.

Alex Kurtzman, producent serialu Star Trek: Discovery i nadzorca budowy uniwersum Star Treka, ogłosił nowe projekty tworzony dla CBS.

Star Trek będzie mieć nowe telewizyjne uniwersum. Na razie jest to jeden serial Star Trek: Discovery oraz mikroseria Star Trek: Short Treks, ale w planach jest kolejny serial z Patrickiem Stewartem w roli Pickarda oraz animacja Star Trek: Lower Decks.

Ujawniono, że w planach jest jeszcze jeden serial animowany, ale nie ujawniono jego szczegółów. Kurtzman ujawnia też, że po emisji 2. sezonu Discovery pojawią się dwa kolejne odcinki Short Treks. Tym razem oba mają być animowane.

Kurtzman mówi, że każdy serial animowany będzie mieć własną tożsamość, ale podkreśla, że wszystko, co tworzą, jest związane z większym planem na uniwersum. Nie wyklucza kolejnych projektów w przyszłości.

Jest szczególnie podekscytowany serialem Star Trek: Lower Decks, który robi razem z jednym ze scenarzystów Ricka i Morty'ego - Mikiem McMahanem. Ma być to zmiana perspektywy na to, jaki jest Star Trek, ponieważ dostaniemy animowaną komedię. Fabuła skupia się na załodze najmniej istotnego statku Gwiezdnej Floty.

Kurtzman przyznaje, że zainteresował się animowanymi serialami w świecie Star Treka, bo chce zarazić najmłodszych widzów miłością do tego świata. Gdy był dzieckiem, to tylko Gwiezdne Wojny dawały dzieciakom przygodę, a Star Trek był zawsze rozrywką dla dorosłych. Uważa, że Star Trek też powinien był inspiracja dla najmłodszych i pobudzać ich wyobraźnie, jak Gwiezdne Wojny.

W planach jest jeszcze spin-off Discovery o postaci granej przez Michelle Yeoh. Nie dostał on jeszcze zamówienia na realizację.

Kurtzman dodał, że nie mają planu wprowadzać Kirka w Star Trek: Discovery. Wyjaśnia, że fabuła ich serialu rozgrywa się 10 lat przed wydarzeniami ze Star Trek z lat 60. Nie zamierzają dokonywać przeskoku w czasie, by poruszać te kwestie.

Star Trek: Discovery - premiera 2. sezonu już 17 stycznia.

Źródło: thehollywoodreporter.com / zdjęcie główne: CBS

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV