Superhot VR zarobił więcej niż klasyczna wersja tej produkcji

Superhot VR przypadło do gustu graczom. Polska produkcja okazała się sporym sukcesem.

Superhot VR przypadło do gustu graczom. Polska produkcja okazała się sporym sukcesem.

Wirtualna rzeczywistość to technologia, której nie można odmówić potencjału. Mimo tego, do tej pory ciężko jest znaleźć wiele produkcji, które wykorzystywały by ją w satysfakcjonujący graczy sposób. Są jednak takie tytuły, których popularność robi wrażenie i tak się składa, że jedną z nich jest gra polskiego studia - Superhot VR.

Superhot VR sprzedało się w 800 tysiącach egzemplarzy. Deweloperzy poinformowali, że tytuł ten zarobił więcej niż klasyczna wersja tej produkcji, która zadebiutowała w 2016 roku i nie wykorzystywała wirtualnej rzeczywistości.  Trudno się jednak temu dziwić - gra polskiego studia znajdowała się na listach bestsellerów wśród gier VR zarówno w cyfrowym sklepie PlayStation, jak i na platformie Steam.

Zobaczyliśmy duży wzrost naszej sprzedaży. Coraz więcej osób decyduje się na zakup gogli VR i wiele z nich kupuje Superhot VR. To nie tak, jak w przypadku standardowych gier, gdzie sprzedaż po jakimś czasie spada i ludzie się nudzą i kupują nowe rzeczy. W przypadku VR gdy trafiasz na listę bestsellerów wygląda to tak, że ludzie kupują gogle i kupują twoją grę - tłumaczy Tomasz Kaczmarczyk, współzałożyciel Superhot Team w rozmowie z niemieckim serwisem MIXED. 

Źródło: roadtovr.com / fot. Superhot Team

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV