The Incredible Hulk 2 - Edward Norton miał pomysł na film. Aktor komentuje

The Incredible Hulk był drugim filmem Marvel Studios należącym do MCU, który miał sporo zakulisowych problemów. Edward Norton grał główną rolę i był współtwórcą filmu.

The Incredible Hulk był drugim filmem Marvel Studios należącym do MCU, który miał sporo zakulisowych problemów. Edward Norton grał główną rolę i był współtwórcą filmu.

Adam Siennica
Adam Siennica

Incredible Hulk był jednym z problemów Marvel Studios z uwagi na współpracę z Edwardem Nortonem, który nie tylko grał główną rolę, ale osobiście poprawiał scenariusz na bazie swojego pomysłu. Głośno było o konflikcie Nortona, reżysera Louisa Leterriera z producentami z Marvel Studios, którzy nie zgadzali się co do wizji na film. Panowie chcieli obraz o wiele dłuższy oraz mieli zupełnie inny pomysł kreatywny na to, jak tę historię opowiadać.

Edward Norton rozwinął tę myśl w nowym wywiadzie udzielonym New York Times. Okazuje się, że aktor przedstawił Marvel Studios pomysł na dwa filmy o Hulku, które miały iść poważną, dramaturgiczną i mroczną drogą, którą podążał Christopher Nolan z Batmanem. Kevin Feige i producenci Marvel Studios mieli jednak inny pomysł na filmy MCU.

- Kocham komiksy o Hulku. Wierzę, że są bardzo mityczne. Chris Nolan obrał określoną drogę z Batmanem, którą chciałem podążyć z Hulkiem: miało to być długie, mroczne i poważne. Hulk jest jedną z postaci, która ma potencjał na taką historię. Zasadniczo było to utrzymane w typie mitu o Prometeuszu. Przedstawiłem pomysł na dwa filmy. Pierwszy to geneza bohatera, a drugi to pokazanie Hulka jako świadomego marzyciela. Faceta, który może sobie poradzić z tym wszystkim. Producenci na to: "chcemy to zrobić!" Okazało się, że nie chcieli. Jednak była to świetna przygoda i dobrze dogadywałem się z Kevinem Feige - wyjaśnia.

Przypomnijmy, że gdy wokół recastingu Edwarda Nortona zrobił się negatywny szum w sieci, Kevin Feige opublikował oświadczenie, w którym podkreślił, że aktor nie powróci jako Bruce Banner. W nim czytaliśmy, że nie chodzi o pieniądze, ale o zatrudnienie osoby, która może zaakceptować ducha kreatywności i współpracy z innymi aktorami.

Swego czasu agent Nortona twierdził, że aktor spotkał się z Jossem Whedonem i negocjował powrót w Avengers, ale potem niespodziewanie Marvel Studios podjęło decyzję o zmianie kierunku i zatrudnili Marka Ruffalo. Norton jednak nie traktuje oświadczenia osobiście, bo jest świadomy, że to obrona marki i kontrola sytuacji.

Źródło: New York Times / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV