The Social Network – będzie sequel? Aaron Sorkin jest zainteresowany

The Social Network to film o Marku Zuckerbergu i początkach Facebooka. Scenarzysta, Aaron Sorkin, zdradził, że marzy mu się sequel produkcji.

The Social Network to film o Marku Zuckerbergu i początkach Facebooka. Scenarzysta, Aaron Sorkin, zdradził, że marzy mu się sequel produkcji.

Michalina Reda

Michalina Reda

The Social Network to film biograficzny z 2010 roku, który opowiada o założeniu Facebooka przez studenta Marka Zuckerberga. Scenarzystą produkcji jest Aaron Sorkin, a film zdobył łącznie trzy statuetki Oscara - w tym też dla scenariusza adaptowanego.

W jednym z ostatnich wywiadów Sorkin zdradził, że jego zdaniem przyszedł czas na stworzenie sequela produkcji. Świat poszedł bowiem do przodu, podobnie jak i sam Facebook. Jak tłumaczy:

Po pierwsze, wiem dużo więcej na temat Facebooka z 2015 roku niż na temat tego z 2018 roku, ale jednocześnie wiem na tyle dużo, by nabrać pewności, że powinniśmy stworzyć sequel. Od momentu zakończenia filmu wydarzyło się wiele ważnych i emocjonujących rzeczy, w tym pozwy od braci Winklevoss i Eduardo Saverina. A Scott Rudin, producent The Social Network, wysłał mi już kilka e-maili z zapytaniem: "Czy to nie czas na sequel?".

Na tę chwilę nie ma żadnych oficjalnych planów na kontynuację The Social Network, jednak wypowiedź Sorkina sugeruje, że jest on na to jak najbardziej gotowy.

Chcielibyście zobaczyć sequel filmu? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: cinemablend.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV