Theater Room VR - aplikacja od Sony pozwoli wspólnie oglądać filmy w wirtualnej rzeczywistości

Japońscy użytkownicy gogli PlayStation VR mogą przenieść się ze znajomymi do wirtualnego kina. Będzie to możliwe dzięki nowej aktualizacji dla oprogramowania Theater Room VR.

Japońscy użytkownicy gogli PlayStation VR mogą przenieść się ze znajomymi do wirtualnego kina. Będzie to możliwe dzięki nowej aktualizacji dla oprogramowania Theater Room VR.

Posiadacze pecetowych gogli VR takich jak HTC vive czy Oculus Roft już od trzech lat mogą organizować grupowe seansy VR za pośrednictwem aplikacji Bigscreen Beta. Oprogramowanie dostępne jest za darmo na Steamie, w sklepach Oculusa oraz Microsoftu i umożliwia przeniesienie kilku osób do wspólnego środowiska wirtualnego. Z podobnej funkcji mogą już korzystać niektórzy posiadacze PlayStation VR.

Japońska odsłona aplikacji Theater Room VR doczekała się aktualizacji, w której wprowadzono możliwość zaproszenia do trzech osób do wspólnego oglądania filmów wyświetlanych w cyfrowym kinie. Deweloperzy liczą na to, że nowa funkcja zachęci szerokie grono użytkowników do oglądania hollywoodzkich produkcji na wielkim, wirtualnym ekranie.

Niestety, oprogramowanie ma sporą wadę - każdy z widzów musi wykupić dostęp do filmu oddzielnie, nie ma możliwości zrzucenia się na jedną kopię produkcji. Ponadto Theater Room VR nie pozwoli połączyć się z serwisami SVoD, przez co posiadacze gogli od Sony będą skazani na oglądanie wyłącznie tych produkcji, które oferuje aplikacja macierzysta. A za ich wypożyczenie trzeba zapłacić od 600 do 800 jenów (20-27 zł) czyli tyle, ile kosztuje bilet do kina.

Mimo tych ograniczeń aplikacja Theater Room VR została dość ciepło przyjęta przez pierwszych użytkowników. Średnia z przeszło 500 ocen wynosi 4 na 5 gwiazdek.

Na razie wspólne wypady do kina za pośrednictwem Theater Room VR dostępne są wyłącznie dla użytkowników z Japonii. Nie wiadomo, czy wspominana tu funkcja kiedykolwiek trafi do krajów Zachodu.

Źródło: roadtovr.com / Zdjęcie: Sony

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV