Pierwsza część serii Diablo zadebiutowała 31 grudnia 1996, co oznacza, że w tym roku czekają nas 20 urodziny tej rozpoznawalnej marki. Z tej okazji firma Blizzard Entertainment przygotowała kilka atrakcji dla graczy - nie tylko w Diablo III, ale również w innych, popularnych produkcjach.
Czytaj także: Windows 10 może otrzymać specjalny tryb stworzony z myślą o grach
W Diablo III pojawi się specjalne wydarzenie - The Darkening of Tristram, w którym gracze będą mieli okazje przemierzyć odnowioną katedrę znaną z pierwszej odsłony cyklu oraz zdobyć klasyczne przedmioty. W World of Warcraft będą dostępne przedmioty inspirowane światem Sanktuarium - w tym gitara odgrywająca muzykę z Nowego Tristram czy też "torba Horadrimów".
Atrakcji nie zabraknie również w innych grach - w Heroes of the Storm i StarCraft 2: Legacy of the Void będzie można zdobyć specjalne, okolicznościowe portrety, w Overwatch- spraye, a w Hearthstone: Heroes of Warcraft pojawi się nowa Karczemna Bójka.
Źródło: us.battle.net / fot. Blizzard Entertainment