Przeczytaj w weekend

Venom – jaka kategoria wiekowa? Jest potwierdzenie

Venom wejdzie na ekrany kin już w przyszłym miesiącu, a wytwórnia Sony potwierdziła, jakiej kategorii wiekowej możemy się spodziewać. Poznajcie szczegóły.

Venom wejdzie na ekrany kin już w przyszłym miesiącu, a wytwórnia Sony potwierdziła, jakiej kategorii wiekowej możemy się spodziewać. Poznajcie szczegóły.

Michalina Reda

Michalina Reda

Venom to nowy film komiksowy o ikonicznym przeciwniku Spider-Mana, jednak nie mający nic wspólnego z Człowiekiem Pająkiem. Fabuła skupi się na reporterze, Eddiem Brocku, który po spotkaniu z kosmiczną istotą zmienia się w przerażającego symbionta.

Film promowano z początku jako krwawą i mroczną produkcję o kategorii R, jednak w zeszłym miesiącu pojawiły się pogłoski, że studio celuje bardziej w PG-13. Zdaniem producentów, obniżenie kategorii sprawi, że Venoma będzie mogło obejrzeć więcej widzów, a na tym oczywiście wszystkim zależy. Dziś pogłoski się potwierdziły - Venom będzie miał kategorię wiekową PG-13. Jak donosi Business Insider, za taką decyzją stoi też dodatkowo pomysł na połączenie tej historii z filmami o Spider-Manie - jest to jednak plan na dalszą przyszłość.

Venom - najważniejsze informacje o filmie

Wraz z ogłoszeniem, w sieci pojawiły się także nowe prognozy box office, które są już nieco mniejsze - analitycy informują, że Venom zaliczy otwarcie w granicach 50-60 mln dolarów w Stanach Zjednoczonych (wcześniej mówiono o 55-85 mln dolarów, a zatem o nieco większej sumie). Wystarczy, że film przekroczy granicę 50 mln dolarów a i tak pobije dotychczasowy rekord debiutu w październiku - od kilku lat należy on do Gravity, która zarobiła 55.8 mln dolarów na otwarciu.

Zobaczcie nowy spot z muzyką Eminema:

Venom - premiera 5 października.

Źródło: businessinsider.com, comicbookmovie.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV