W Birds of Prey mniej krzykliwości, a The Batman to pełen akcji spektakl?

W sieci pojawiły się nowe spekulacje na temat wchodzących w skład DCEU filmów Birds of Prey i The Batman.

W sieci pojawiły się nowe spekulacje na temat wchodzących w skład DCEU filmów Birds of Prey i The Batman.

UWAGA! TA TREŚĆ TO PLOTKA, CZYLI MOŻE OKAZAĆ SIĘ PRAWDĄ, ALE NIE MUSI.

Portal Revenge of the Fans przedstawił nowe pogłoski na temat wchodzących w skład DCEU filmów Birds of Prey (And The Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn) i The Batman. I tak pierwsza z tych produkcji, niezależnie od wizualnych pochwał dla Aquaman, przynajmniej na poziomie kostiumów ma być "mniej krzykliwa" i bardziej wierna komiksowemu pierwowzorowi. Propozycje w tym aspekcie miała wysunąć sama reżyserka, Cathy Yan. Spekuluje się, że chodzi tu po prostu o odejście od nieprzemyślanego pomieszania mrocznej i kolorowej estetyki znanej choćby z Suicide Squad.

Dziennikarze przekonują też, że Matt Reeves poprawił swój scenariusz do The Batman - jego druga wersja miałaby "wzmocnić cały spektakl". Na ekranie spodziewany jest zaś cały festiwal akcji, wychodzący poza ramy mrocznej stylistyki charakterystycznej dla filmu Se7en. Autorzy spekulacji porównują takie podejście do komiksu Batman: Year One, nawet jeśli według zapowiedzi samego reżysera ekranowa produkcja nie ma być jego wierną adaptacją.

Film Birds of Prey (And The Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn) wejdzie na ekrany kin 7 lutego 2020 roku. Data premiery produkcji The Batman nie została jeszcze ustalona.

Źródło: comicbookmovie.com / zdjęcie główne: Warner Bros./DC/comicbook.com

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV