Przeczytaj w weekend

Warsaw – polska gra strategiczna o Powstaniu Warszawskim zapowiedziana

Polacy ze studia Pixelated Milk postanowili stworzyć przejmującą grę strategiczną opowiadającą o losach powstańców podczas walk w Powstaniu Warszawskim.

Polacy ze studia Pixelated Milk postanowili stworzyć przejmującą grę strategiczną opowiadającą o losach powstańców podczas walk w Powstaniu Warszawskim.

Polska historia ma wiele momentów, które wręcz proszą się o to, aby przedstawić je szerszej publiczności. Powstanie Warszawskie jest jedną z bardziej bolesnych ran w naszej historii i w końcu może ono zostać przedstawione w wyjątkowy sposób. Pracują nad tym Polacy ze studia Pixelated Milk, a gra nosi tytuł Warsaw.

Warsaw to strategiczna gra, która koncentrować się będzie na losach partyzantów walczących w ruinach Warszawy z nazistowskim okupantem. Bohaterowie na swoich barkach będą musieli dźwigać ciężar sytuacji, w jakiej się znaleźli. Produkcja stylem prowadzenia walk przypomina Darkest Dungeon.

Jeśli chodzi o styl artystyczny to ekipa Pixelated Milk wzorowała się na twórczości Mike'a Mignoli, twórcy komiksów z serii Hellboy in Hell: The Descent.

Celem, jaki chcieliśmy osiągnąć, wyrażając go w stylu artystycznym, jest pokazanie powagi sytuacji bez uszczerbku dla ogólnej prezentacji. Uważamy, że czerpanie ze sztuki Mignoli pozwoli nam to osiągnąć - tłumaczą twórcy.

Gra podzielona jest na 3 główne segmenty. Pierwszym z nich jest kryjówka drużyny. Kolejny to patrole, a ostatni stanowi potyczka z wrogimi siłami.

Wierzymy, że większość czasu spędzimy podczas walk, ale każda z przeprowadzonych misji daje możliwość głębszego zanurzenia się w codzienną rzeczywistość Powstania poprzez przeplatające się wydarzenia i mini-przygody - mówią twórcy.

W trakcie gry spotkamy przeróżne postacie, które z określonych powodów chwyciły z broń i wzięły udział w Powstaniu. Pixelated Milk wymienia np. Kazimierza, zwykłego warszawiaka, który uważa, że Powstanie jest złe dla biznesu, ale postanawia dołączyć do polskiego podziemia. Jest też Krzysztof, który do walki przystąpił z pobudek idealistycznych. Każda z postaci ma swoją własną historię do opowiedzenia. W ten sposób twórcy chcą pokazać, że w Powstaniu nie walczyło regularne wojsko, tylko zwykli obywatele, którzy przed wojną wiedli normalne życie i nierzadko nigdy wcześniej nie trzymali broni w ręku.

Premiera Warsaw nie została określona. Na kacie produktu Steam widnieje 3, kwartał tego roku. Gra zmierza na konsole PS4 i Nintendo Switch oraz na komputery osobiste. Więcej o grze dowiemy się podczas PAX East, które odbędą się w dniach 28-31 marca.

 

Źródło: gamespot.com / fot. Pixeleted Milk

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV