Przeczytaj w weekend

Watchmen - Regina King gotowa do powrotu? Aktorka stawia dwa warunki

Watchmen to świetnie oceniany przez krytyków serial HBO na podstawie kultowego komiksu. Czy fani doczekają się 2. sezonu? Regina King odniosła się do przyszłości serialu.

Watchmen to świetnie oceniany przez krytyków serial HBO na podstawie kultowego komiksu. Czy fani doczekają się 2. sezonu? Regina King odniosła się do przyszłości serialu.

Michał Kujawiński
Michał Kujawiński
Tagi:  regina king 

Watchmen od HBO cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony widzów i uznaniem krytyków. Nic zatem dziwnego, że co jakiś czas pojawia się temat 2. sezonu serialu. Twórca Damon Lindelof wielokrotnie powtarzał, że jego historia opowiedziana została na przestrzeni właśnie pierwszego sezonu i osobiście nie ma na razie planów na powrót do tej historii. Dodał jednak, że jeśli pojawiłby się naprawdę dobry pomysł, to jest taka szansa, ale niekoniecznie on będzie autorem scenariusza.

W takim wypadku mogłoby się okazać, że nowy sezon opowiadałby zupełnie inną historię osadzoną w tym samym świecie. Byłoby to zgodne z nowym ruchem HBO, które zmieniło klasyfikację serialu z serialu dramatycznego na serial limitowany. Podyktowane jest to chęcią rywalizacji o nagrody Emmy właśnie w tej drugiej kategorii, ale być może także wiele mówi to nam o podejściu HBO do tej produkcji.

Wciąż jednak gotowa do powrotu jest odtwórczyni głównej roli, Regina King. W rozmowie z The Hollywood Reporter podała jednak dwa warunki, które powinny zostać spełnione, aby znowu wystąpiła w Watchmen. Przede wszystkim, historia musiałaby być naprawdę mądra, a także aktorka chciałaby poznać od razu zakończenie. W rozmowie zdradziła, że inaczej było w 1. sezonie, gdzie po prostu zaufała twórcy i nie wiedziała, gdzie to wszystko prowadzi. Gdyby zatem pojawił się nowy scenarzysta i chciał zaproponować powrót postaci King, musiałby swoim skryptem zrealizować właśnie te dwa warunki. Na razie jednak perspektywa 2. sezonu jest odległa i przyjdzie nam jeszcze poczekać na ostateczny rozwój sytuacji. 

Źródło: comicbookmovie./com/zdjęcie główne: HBO

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV