Zack Snyder stworzy anime dla Netflixa. Inspiracją mitologia nordycka

Zack Snyder znalazł nowy projekt, w którym będzie producentem wykonawczym. Współtwórca DCEU stworzy serial anime, który powstanie dla Netflixa.

Zack Snyder znalazł nowy projekt, w którym będzie producentem wykonawczym. Współtwórca DCEU stworzy serial anime, który powstanie dla Netflixa.

Michalina Reda

Michalina Reda

Tagi:  netflix 

Zack Snyder, reżyser filmów superbohaterskich takich jak Człowiek ze stali czy Batman v Superman: Świt sprawiedliwości oraz tym samym współtwórca Kinowego Uniwersum DC, podejmuje współpracę z Netflixem. Zgodnie z nowymi informacjami, Snyder zajmie się pierwszym serialem telewizyjnym w swojej karierze i - co ciekawe - będzie to serial anime.

Jak podają dziennikarze zagranicznych portali, nowy serial Snydera nie ma jeszcze tytułu, jednak jego fabuła będzie bazować na mitologii nordyckiej. Snyder obejmie stanowisko producenta wykonawczego, zaś showrunnerem i reżyserem odcinków nowej produkcji będzie Jay Olivia, który zrealizuje też storyboardy (Olivia i Snyder współpracowali już przy projektach takich jak 300, Watchmen. Strażnicy czy pozostałe produkcje DCEU). Jak czytamy w oświadczeniu Netflixa:

Innowacyjne wizje Zacka Snydera i jego sposoby na opowiadanie historii, popchnęły branżę do przodu i ustanowiły go jednym z najbardziej wyróżniających się twórców filmowych swojego pokolenia. Jesteśmy bardzo podekscytowani zbliżającą się współpracą z nim i jego wyjątkowym zespołem - współpracą, która ma na celu ożywienie kultowych postaci i historii z nordyckiej mitologii w jego niepowtarzalnym stylu.

Szczegóły fabularne nowej produkcji nie są jeszcze znane. Będziemy informować o rozwoju projektu.

Źródło: comingsoon.net / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV