Repertuar kin Nowość Program TV

Zwierzęta – nowy serial komediowy w HBO

W najbliższą niedzielę rusza nowy animowany serial braci Duplass Zwierzęta (Animals) opowiadający o zwierzętach zamieszkujących Nowy Jork - jedno z najmniej przyjaznych stworzeniom miejsc na Ziemi. Premiera serialu odbędzie się 7 lutego o godz. 22.30 w HBO Comedy i HBO GO.

Bohaterami serialu Zwierzęta są pogardzane przez wszystkich stworzenia zamieszkujące najbardziej wrogie zwierzętom środowisko – Nowy Jork. Okazuje się, że cierpiące z powodu zawodów miłosnych szczury, kwestionujące swoją tożsamość płciową gołębie lub przeżywające kryzys wieku średniego pluskwy, wdają się w tak samo niezręczne rozmowy, moralne dwuznaczności i równie boleśnie jak ludzkim mieszkańcom miasta dokucza im egzystencjalny lęk. Serial został wyprodukowany przez spółkę Duplass Brothers Television, a jego pomysłodawcami są Phil Matarese i Mike Luciano.

Zakochane do szaleństwa pingwiny, uwielbiające imprezować szczury, dwa konie szwendające się po Central Parku i wiele innych stworzeń stara się jakoś przeżyć dzień za dniem w jednej z największych metropolii świata – Nowym Jorku. Próba przetrwania w tym niezwykłym i zarazem nieprzyjaznym ekosystemie czasami jednak graniczy z cudem.

Nowy serial komediowy HBO przedstawia trudy codziennego życia w Nowym Jorku z perspektywy mieszkających tam zwierząt. Ich myśli i problemy czasem niespodziewanie okazują się bardzo podobne do ludzkich. Produkcja emanuje poczuciem humoru i świeżością. Nie brakuje w niej ironii i groteski. Uwagę zwraca również warstwa wizualna serialu.

Phil Matarese i Mike Luciano poznali się podczas pracy w nowojorskiej firmie produkcyjnej, gdzie czasami bawili się w podkładanie głosów gołębiom siadającym na parapetach biurowych okien. Phil, który w wolnym czasie zajmuje się ilustracją zaproponował stworzenie krótkiej, opartej na ich zabawach animacji, która miałaby zostać wyświetlona podczas comiesięcznych występów komediowych Mike’a. Tak narodziła się seria animowanych krótkich metraży zatytułowanych po prostu Zwierzęta. Serial szybko stał się pełnym pasji projektem na cały etat, wyświetlanym w nowojorskich kinach i na festiwalach w całym kraju. W 2013 roku duet zdobył nagrodę dla najlepszej komedii na New York Television Festival. Wtedy Zwierzętami zainteresowali się producenci Jay i Mark Duplass, którzy przekonali Phila i Mike’a do odejścia z pracy i przeprowadzki na drugi koniec Stanów Zjednoczonych, by stworzyć dziesięć półgodzinnych odcinków. Rok później, w styczniu 2015 roku, dwa pierwsze odcinki Zwierząt miały swoją premierę na Sundance Film Festival jako pierwszy niezależnie wyprodukowany serial w historii tego festiwalu. Serial spotkał się  z ogromnym uznaniem krytyków, publiczności i HBO, które zakupiło dwa sezony Zwierząt.

Animacje do serialu powstały we współpracy ze Starburns Industries – studio stojące m.in. za nominowaną w tym roku do Oscara Anomalisą Charliego Kaufmana.

Zwierzęta to kolejny rozdział owocnej, twórczej współpracy między HBO a braćmi Duplass. Drugi sezon ich serialu Bliskość pojawi się na antenie HBO oraz w HBO GO 22 lutego.

Źródło: materiały prasowe

Najlepsze z 24h

Michalina Reda
-

MCU – plakaty wszystkich filmów Kinowego…

Kinowe Uniwersum Marvela rokrocznie tylko się rozrasta, a wraz z kolejnymi filmami i serialami światło…

Adam Siennica
Plotka
-

Avengers: Koniec gry – czas trwania…

Anton Volkov z popularnego portalu Trailer Track odnalazł nowe informacje na temat Avengers: Koniec gry.…

Michalina Reda
-

Shazam! – są pierwsze recenzje. Krytycy…

Shazam! wejdzie na ekrany kin w przyszłym miesiącu a do sieci spłynęły już pierwsze -…

Michalina Reda
-

Thanos jako kobieta? Zobacz świetny cosplay

Thanos to potężny złoczyńca MCU, z którym ponownie zmierzą się superbohaterowie. Jedna z fanek zaproponowała…

Michalina Reda
-

Shazam! – Zachary Levi bronił Kapitan…

Kiedy Kapitan Marvel była atakowana przez trolli internetowych, Zachary Levi, odtwórca roli Shazama, stanął w…

Adam Siennica
-

Avengers: Koniec gry – zdjęcia zabawek…

Do sieci trafiły kolejne materiały promujące Avengers: Koniec gry. Premiera w kwietniu.

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.