DO ZOBACZENIA: Dramatyczny weekend
Najbliższy weekend w kinach odbędzie się pod znakiem dramatów. Na wielkich ekranach pojawi się: Piąta władza o założycielu WikiLeaks, Mój biegun, oparty na prawdziwej historii niepełnosprawnego chłopca, oraz Ida, świetnie oceniany polski film. Gdzieś w tle pojawi się horror Istnienie i produkcja o b-boyach pt. Bitwa roku.
Najbliższy weekend w kinach odbędzie się pod znakiem dramatów. Na wielkich ekranach pojawi się: Piąta władza o założycielu WikiLeaks, Mój biegun, oparty na prawdziwej historii niepełnosprawnego chłopca, oraz Ida, świetnie oceniany polski film. Gdzieś w tle pojawi się horror Istnienie i produkcja o b-boyach pt. Bitwa roku.
Film Billa Condona pod tytułem Piąta władza już samą tematyką wzbudza kontrowersje, bowiem opowiada historię Juliana Assange'a, założyciela WikiLeaks. Być może nie byłoby w związku z tym filmem tyle szumu, gdyby nie fakt, że sam Assange tworzył wokół niego negatywny PR, mówiąc, że obraz nie ma za wiele wspólnego z rzeczywistością. Film nie spodobał się zachodnim krytykom, którzy zarzucają Condowi stworzenie prostej i bezpiecznej biografii, która nie jest ani ciekawa (nie odkrywa przed nami tajemnic Assange'a), ani kontrowersyjna. Wszyscy jednym głosem komplementują Benedicta Cumberbatcha w kreacji głównego bohatera - jest on jedną z najważniejszych zalet. Niektórzy twierdzą, że to sprawnie zrealizowany i inteligentny film wart uwagi.
[info] Akcja skupia się na początkach WikiLeaks, których efektem jest publikacja serii kontrowersyjnych i zmieniających historię informacji. [/info]
Mój biegun to kolejna produkcja TVN ku pokrzepieniu serc. W ekipie znaleźli się filmowcy od lat związani ze stacją, a efekt jest taki, jak przy Nad życie. Czytamy, że to kolejny telewizyjny produkcyjniak o przeciętnej jakości, który nie oferuje należytego poziomu kinowego ani nie wykorzystuje potencjału dramatycznego historii. Kiepsko zrealizowany, słabo zagrany obraz na niedzielny wieczór.
[info] "Mój biegun" to prawdziwa historia Jaśka Meli, najmłodszego w historii zdobywcy dwóch biegunów, a zarazem pierwszej niepełnosprawnej osoby, która dokonała takiego wyczynu. Zanim jednak do tego doszło, jego rodzina musiała poradzić sobie z serią tragicznych wydarzeń. Śmierć młodszego syna, a po kliku latach -- ciężki wypadek nastoletniego Jaśka. To historia, w której rodzina odnajduje na nowo wiarę i miłość. Historia chłopca, który walcząc o powrót do normalnego życia, odnajduje w sobie siłę charakteru obcą niejednemu dorosłemu. To przepiękna opowieść o ludziach, którzy trwają razem pomimo tragedii i uczą się bolesne wydarzenia przekuwać w zwycięstwo.
Jako Jaśka Melę zobaczymy po raz pierwszy na wielkim ekranie w głównej roli Macieja Musiała, a w rolach jego rodziców Bartłomieja Topę (Drogówka, Dom zły) i Magdalenę Walach (Enen). Historia chłopca, który, po tym jak uległ wypadkowi, podjął walkę z własnymi ograniczeniami, aby w końcu wraz z podróżnikiem Markiem Kamińskim zdobyć dwa bieguny Ziemi, zainspirowała producentów filmu "Nad życie" i "Oszukane" do opowiedzenia tych niezwykłych wydarzeń. [opis dystrybutora] [/info]
Ida to natomiast kolejna polska produkcja, która przypomina nam, że my też potrafimy tworzyć filmy na wysokim poziomie. Dramat Pawła Pawlikowskiego chwalony jest w kraju oraz na zagranicznych festiwalach, gdzie także zdobywa nagrody. Kino ludzkie, emocjonalne, poruszające i przeznaczone dla wymagającego widza.
[info] Lata 60. w Polsce. Anna jest nowicjuszką, sierotą wychowywaną w zakonie. Przed złożeniem ślubów matka przełożona stawia warunek: Anna musi odwiedzić swoją ciotkę Wandę, jedyną żyjącą krewną. Obie wyruszają w podróż, która ma im pomóc nie tylko w poznaniu tragicznej historii ich rodziny, ale i prawdy o tym, kim są. Poruszający, kameralny, wybitny w obrazie dramat, którym reżyser wraca do rodzinnego kraju. Z wielkim wyczuciem łączy intymną historię młodej kobiety z historycznym i społecznym tłem. [opis dystrybutora] [/info]
Filmy taneczne poza serią "Step Up" nie mają zbyt wielkiego szczęścia, gdyż kiedy się już pojawiają, przechodzą bez echa, ponieważ ich jakość daleka jest od należytej. Wszystko wskazuje na to, że Bitwa roku jest jednym z takich obrazów, dla których kinowy ekran nie jest domem. Film został okropnie skrytykowany przez dziennikarzy za tragiczne 3D, sztampową i oklepaną fabułę, kiepskie postacie i mało efektowne wyczyny b-boyów. Czytamy, że może się spodobać tancerzom, do których jest skierowany, ale niekoniecznie musi się spodobać widzom, którzy lubią inne filmy gatunku.
[info] Josh Holloway ("Lost") gra trenera koszykówki, który niechętnie podejmuje się szkolenia grupy tancerzy breakdance, przygotowujących się do mistrzostw świata. [/info]
Vincenzo Natali, twórca Cube, powraca z nowym horrorem, który za granicą nie podbił serc krytyków - Istnienie. Jedni chwalą Abigail Breslin, ciekawą i inteligentną historię, a także równe, wyczuwalne napięcie; inni piętnują nudną, schematyczną i przewidywalną fabułę oraz zbyt banalne rozwiązania.
[info] Lisa została zamordowana wraz ze swoją rodziną we własnym domu. Jej duch został w nim uwieziony... Gdy pewnego dnia do mieszkania sprowadza się nowa rodzina z córeczką, duch Lisy decyduje się opętać dziewczynkę, próbując uchronić ją przez podobnym losem. [/info]
naEKRANIE Poleca
ReklamaKalendarz premier seriali
Zobacz wszystkie premieryDzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1972, kończy 53 lat
ur. 1955, kończy 70 lat
ur. 1962, kończy 63 lat
ur. 1953, kończy 72 lat
ur. 1970, kończy 55 lat