Filmy, które zdobyły popularność po latach
Nie wszystkie filmy, które dzisiaj uważamy za klasyki i przykłady świetnego kina, od razu osiągnęły taki sukces zaraz po premierze. Oto przykłady filmów, które zdobyły popularność dopiero po latach.
Nie wszystkie filmy, które dzisiaj uważamy za klasyki i przykłady świetnego kina, od razu osiągnęły taki sukces zaraz po premierze. Oto przykłady filmów, które zdobyły popularność dopiero po latach.
Ludzkie dzieci
Alfonso Cuarón z pewnością nie spodziewał się, że jego wizja przedstawiona w filmie Children of Men z 2006 roku nie zostanie zbyt pozytywnie odebrana przez widzów. Mimo dobrych recenzji i nominacji do Oscara za najlepszy scenariusz adaptowany Ludzkie dzieci nie odniosły sukcesu kasowego. Ponownie jednak udało się odrobić straty dzięki licznej sprzedaży płyt DVD.
Willy Wonka i fabryka czekolady
Publiczność filmu z 1971 roku nie zareagowała zbyt entuzjastycznie na adaptację Mel Stuart. Całkowicie zignorowano tę produkcję, a kreacja stworzona przez Gene Widlera w roli Willy Wonki mało kogo wówczas obchodziła. Po latach jednak udało się przywrócić tej produkcji trochę blasku, ponieważ prawa do marki odkupiło studio Warner Bros. Tutaj dobrze zareklamowano film i sprzedano go na kasetach VHS, dzięki czemu udało się jeszcze zwiększyć zyski z produkcji. Także dziś inaczej spogląda się na tę produkcję, a Gene Widler stał się prawdziwym bohaterem mememów.
Podziemny Krąg
Fight Club obecnie uważany jest za klasyk kina i jeden z najlepszych filmów David Finchera. Kiedy jednak film debiutował w kinach, studio 20th Century Fox, nie wiedziało, jak ten film sprzedać publiczności. Pierwsze reakcje krytyków także nie pomogły, ponieważ daleko im było do pozytywnych. Sale kinowe wiały pustką, ale po latach w zaciszu domowym, widzowie chętnie oddawali się seansowi filmu Finchera, studio FOX sprzedało ponad 6 milionów egzemplarzy, dzięki czemu udało się zarobić dodatkowe 100 milionów dolarów.
Czarnoksiężnik z Oz
Wielka produkcja filmowa z 1939 roku była ogromnym przedsięwzięciem. Wykorzystano najlepsze techniki do efektów specjalnych, jak tylko było to na ówczesne czasy możliwe. Wyobraźcie sobie jednak, że produkcja, którą dzisiaj pokazuje się podczas wykładów na filmoznawstwie, nie spełniła oczekiwań widzów, którzy bardzo niechętnie odwiedzali cudowną krainę Oz. Mimo kiepskich wyników udało się otrzymać cztery nominację do Oscara, z czego aż dwie zamieniono na statuetki. Po 10 latach studio MGM ponownie wypuściło z okazji 10-lecia film i zdobył on dla studia aż 1,5 miliona dolarów. Po latach powracano jeszcze na dużym ekranie nie tylko do tego konkretnie dzieła, ale w ogóle do krainy Oz. Dzisiaj zupełnie inaczej spogląda się na produkcję z 1939 roku.
- 1
- 2 (current)
Źródło: Zdjęcie główne: materiały prasowe
naEKRANIE Poleca
ReklamaKalendarz premier seriali
Zobacz wszystkie premieryDzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1972, kończy 53 lat
ur. 1955, kończy 70 lat
ur. 1962, kończy 63 lat
ur. 1953, kończy 72 lat
ur. 1970, kończy 55 lat